Poseł Zawiślak i Senator Chróścikowski o nowej “Piątce PiS” [FILM]

4
2374

500+ wypłacane na każde dziecko bez względu na dochód, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, “trzynastka” dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy – to punkty nowego programu PiS, który partia przedstawiła podczas swojej ostatniej konwencji. Do założeń nowej “Piątki PiS” odnieśli się na dzisiejszej konferencji prasowej Poseł Sławomir Zawiślak oraz Senator Jerzy Chróścikowski.

Przypomnijmy, ogłoszony w minioną sobotę, nowy program Prawa i Sprawiedliwości, czyli tzw. “nowa piątka PiS” składa się z pięciu punktów. Pierwszym i najważniejszym punktem jest wprowadzenie świadczenia 500+ na każde dziecko. Od 1 lipca 2019 r. świadczenie w wysokości 500 zł będzie przysługiwało także na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego.

Drugim punktem programu jest likwidacja podatku PIT dla młodych pracowników. Podatek PIT w wysokości 18 % zostanie zniesiony dla pracowników do ukończenia 26. roku życia. Jak podkreśla PiS – ma to być taryfa ulgowa dla wszystkich młodych ludzi na kilka pierwszych lat dorosłego życia.

Trzeci punkt nowego programu PiS to “trzynastka dla emerytów” czyli pomoc dla emerytów w formie wypłaty 13 emerytury. Jej kwota ma być równa wysokości najniższej emerytury, czyli wyniesie około 1100 zł. Wypłata świadczenia ma nastąpić przed 1 maja tego roku. 

Pozostałe elementy nowej “Piątki PiS” to obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT z 18 do 17 proc. dla wszystkich osób pracujących oraz rozwój PKS i rozbudowa sieci połączeń autobusowych w Polsce.

Do założeń nowej “Piątki PiS” odnieśli się na dzisiejszej konferencji prasowej Poseł Sławomir Zawiślak oraz Senator Jerzy Chróścikowski.

Nowe propozycje przedstawione w sobotę przez Prezesa Kaczyńskiego, Premiera Morawieckiego oraz innych przedstawicieli PiS, które są kontynuacją dotychczasowego programu PiS, zaskoczyły pozytywnie mieszkańców naszego kraju, zaskoczyły też opozycję, która nazywa je populizmem, zapominając o tym, że rząd PiS składając obietnice wyborcze czy nowe rozwiązania programowe zawsze znajdywał pieniądze na ich realizację i dotrzymywał słowa. podkreślił Poseł Zawiślak.Jestem pewien, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wszystkie złożone obietnice zrealizuje. Jest to wszystko zbilansowane i wyliczone. W budżecie państwa znajdzie się dodatkowe 30 – 40 mld zł na te dodatkowe zadania. Oceniamy, że są one bardzo istotne dla mieszkańców naszego kraju.- dodał

Przyznanie świadczenia 500 plus także na pierwsze dziecko bez względu na dochody, nie tylko uprości cały skomplikowany system i ukróci biurokrację, ale też wyrówna szanse, z programu skorzystają np. rolnicy, którym dotychczas bardzo rzadko udawało się uzyskać świadczenie na pierwsze dziecko. Ważnym elementem dla naszego regionu jest też dostępność komunikacji. Często mieszkańcy zwracali uwagę na brak autobusów. Teraz się to zmieni. Jeżeli zaś chodzi o emerytury – pokazujemy wyraźnie, że szanujemy wszystkich emerytów, nie dzielimy ich. 13 emeryturę otrzymają wszyscy emeryci bez względu na wysokość obecnie otrzymywanego świadczenia. – ocenił założenia nowej “Piątki PiS” Senator Jerzy Chróścikowski.

Poniżej publikujemy film z konferencji

 

 

 

 

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kowalski

A niepełnosprawni nie dostaną 500?

Polska

powinni wszyscy prezenty dostać !?!

Zofia

reaktywuja pks Zamosc i Hrubieszow?? moze cos o konkretach??bo opowiadaja takie bzdury! prezes w chmurach plywa ,nikt na spotkaniu nie spytal jak chca przywrocic polaczenia!!

Młodzi

To już chyba koniec kariery politycznej p,Chruścikowskiego polityka domaga się młodej myśli politycznej