Zamość w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

0
624

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto państwowe ustanowiono w 2010 roku i poświęcono je oddaniu hołdu bohaterom antykomunistycznego oraz niepodległościowego podziemia. W Zamościu w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano: mszę świętą w kościele św. Katarzyny, uroczystość patriotyczną na ul. Kolegiackiej oraz spektakl młodzieży z LO CSM w Klubie Batalionowym.

Msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych w kościele św. Katarzyny (Plac Jaroszewicza 1) rozpocznie się o godz. 11.00. Po eucharystii, ok. godz. 12.15 rozpoczną się główne uroczystości przy tablicy upamiętniającej byłą katownię UB, umieszczonej na budynku przy ul. Kolegiackiej obok Katedry Zamojskiej. W programie: ceremoniał wojskowy i odśpiewanie hymnu państwowego, okolicznościowe przemówienie Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Sławomira Zawiślaka, apel pamięci, złożenie wieńców i kwiatów.

Dopełnieniem obchodów będzie zaplanowany na godz. 13.30 spektakl patriotyczny w wykonaniu kadetów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, który odbędzie się w Klubie Batalionowym przy ul. Piłsudskiego 36.

Do udziału w obchodach zapraszają: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, 3. Batalion Zmechanizowany w Zamościu, Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, Kościół Rektoralny Św. Katarzyny w Zamościu.

1marca2019 ost Zamość w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Poprzedni artykułZamość walczy z Białymstokiem o finał Plaży Open. Głosujemy!
Następny artykułWygrana z Radomiem – relacja i dużo zdjęć!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments