Zamość: Policjant czujny nawet na urlopie. Zatrzymał pijanego kierowcę!

0
718
zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Funkcjonariusz zamojskiej policji będąc na urlopie wykazał się czujnością i zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę. Lekkomyślny 37 – latek z ponad trzema promilami prowadził samochód m-ki Audi i swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. 41-letni dochodzeniowiec uniemożliwił kierowcy dalszą podróż odbierając mu kluczyki i pilnując sprawcy do czasu przyjazdu umundurowanych kolegów. Okazało się, że 37-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy oraz od 5 lat ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Wczoraj około południa 41-letni policjant zamojskiej dochodzeniówki, będąc na urlopie, podróżował na trasie Szczebrzeszyn – Zwierzyniec. Jego uwagę zwrócił jadący przed jego autem samochód m-ki Audi, który poruszał się całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego i nie spuszczał pojazdu z oka. Gdy w miejscowości Brody Małe kierowca audi wjechał do przydrożnego rowu, policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki i pilnując go do czasu przyjazdu mundurowych. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia stróża prawa. Kierowca miał w organizmie 3,5 promila. Ponadto okazało się, że 37-letni mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy, a od 5 lat ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: lubelska policja

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments