Zamość: Ostatnie dni zapisów na bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”

0
807

Do 28 lutego potrwają zapisy uczestników do kolejnej edycji Biegu “Tropem Wilczym”. VII edycja największego biegu pamięci, poświęconego Żołnierzom Wyklętym odbędzie się 3 marca 2019 r.

Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym Miasta Zamość jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, KS Agros Zamość. Bieg ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 jak i ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Dystans rodzinny obligatoryjny dla wszystkich wynosi 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalka”. Trasa zamojskiego Biegu prowadzić będzie przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR. Bieg wystartuje o godz 12.00.

Zapisy uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną do dnia 28.02.2019r. poprzez stronę: http://osir.zamosc.pl/zapisytrop/

Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona. W biegu udział weźmie 280 wcześniej zgłoszonych i zweryfikowanych na starcie uczestników.

Poprzedni artykułWyprodukuj prąd ze słońca. Promocja tylko do końca lutego. Zadzwoń!
Następny artykułWojewództwo Lubelskie z nominacją za program polityki zdrowotnej 
w konkursie „Zdrowy Samorząd”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments