Balony poszybują nad zamojskim Rynkiem

0
640
fot. nadesłane

W najbliższą sobotę, 23 lutego w godz. 10 00 – 14 00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się klubowy pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze, których organizatorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

W zawodach udział wezmą trzy drużyny: młodzież z modelarni przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego, uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała oraz uczestnicy WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, przy  ul. Orlicz-Dreszera 14. 

Kierownikiem zawodów będzie Andrzej Niezgoda. Podczas pokazu zostanie wyłoniony zespół reprezentujący Zamość na Mistrzostwach Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze o Mały Puchar Gordona Bennette, które odbędą się w kwietniu br. we Włocławku.

Celem pokazu jest szerzenie kultury technicznej, propagowanie modelarstwa lotniczego wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń pomiędzy zawodnikami i obserwatorami, a także zachęcanie kolejnych grup młodzieży do udziału w pracowniach modelarskich. Zaangażowanie Osób Niepełnosprawnych w wydarzenie podnosi walory integracyjne i edukacyjne wydarzenia.

W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy!

Ważne: W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg)   – Organizator poinformuje zainteresowanych o przeniesieniu pokazu na inny termin.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments