Przed nami 24. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”.

0
547

Projekcje filmów, które podejmują szeroko rozumianą tematykę religijną, metafizyczną i egzystencjalną, prelekcje, wykłady oraz spotkania z twórcami filmowymi – przed nami 24. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. Przegląd odbędzie się w dniach 9-14 marca 2019.

Tematem wiodącym tegorocznego “Sacrofilmu” będzie nadzieja. Warto podkreślić, że w roku 2019 przypada 20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Zamościu. Hasło papieskiej pielgrzymki do Zamościa brzmiało „Mocni nadzieją”. To papieskie nauczanie o nadziei w czasie 24. edycji „Sacrofilmu” będzie mocno akcentowane, zarówno w części wykładowej, jak też filmowej. Wśród zaproszonych gości będą: Krzysztof Zanussi, Grażyna Błęcka-Kolska, Adrian Panek, Łukasz Maciejewski, ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, ks. Leszek Surma, o. prof. Witold Kawecki, ks. Andrzej Mulka oraz przedstawiciele festiwali religijnych z Włoch, Francji i Ukrainy.

W ofercie filmowej pojawi się 8 wyjątkowych filmów, którym towarzyszyć będą prelekcje filmoznawców i teologów. Wśród nich będzie propozycja filmowa dla najmłodszej widowni Bernadetta – księżniczka z Lourdes. Po projekcji tego filmu wystąpi zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza a spotkanie dla dzieci poprowadzi ks. Andrzej Mulka. Organizatorzy Sacrofilmu zapraszają również na spotkanie z cyklu rekolekcje filmowe. Projekcję filmu Chleb z nieba poprzedzi wprowadzenie, które wygłosi: ks. prof. Marek Lis. W programie tegorocznych Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego znajdzie się też bezpośrednie odniesienie do papieskiej wizyty w Zamościu. Będzie nim projekcja reportażu Tutaj śpiew ptaków brzmi bardziej po polsku autorstwa ks. Leszka Surmy. W rozmowie o wizycie papieża Jana Pawła II w Zamościu wezmą udział: ks. L. Surma, ks. Cz. Grzyb, J. Kawałko. Przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna Janusza Kawałki Był i jest wśród nas.

Szczegółowe informacje oraz program znajdziecie na stronie: WWW.SACROFILM.PL

Nowy Kurier Zamojski będzie patronem medialnym “Sacrofilmu”.

źródło: CKF “Stylowy”

plakat big 2019 Przed nami 24. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”.

 

 

Poprzedni artykułFotowoltaika teraz w cenie 3999zł brutto za 1KW! Zadzwoń!
Następny artykuł“Klęczący klon” z Krasnegostawu walczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2019. 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments