Zamość: Foto – pułapki pomogą zidentyfikować “śmieciarzy”

9
759
Fot. Straż Miejska Zamość

Od wielu lat w związku z rosnącą w zastraszającym tempie ilością śmieci instytucje rządzące wprowadzają różne przepisy, programy czy akcje, których celem jest poprawa czystości naszej matki ziemi.

Mimo wszystko nadal są tacy, dla których czyste środowisko to pojęcie abstrakcyjne i uparcie tezę tę chcą potwierdzić swoimi czynami.

Wysypisko śmieci jakie powstało w lasku przy ul. Źródlanej jest niewątpliwie niechlubną wizytówką naszego miasta.

Ponieważ nie jest to jedyne takie miejsce zamojska Straż Miejska podjęła kroki mające na celu ustalenie danych o sprawcach tych incydentów.

W różnych miejscach rozmieszczane są np. foto-pułapki.

Osoby, które wyrzucają w ten sposób śmieci będą bezdyskusyjnie karane mandatami karnymi.

źródło: Straż Miejska Zamość

 

Poprzedni artykułJózefów: 76. rocznica zamordowania rodziny “Wira” [PROGRAM UROCZYSTOŚCI]
Następny artykuł“Granica” w Kinie Konesera
Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mpk

Zamość jest ogólnie brudnym miastem. Nawet schody ratuszowe, balustrada przed wejściem do USC, przy prezydencie, przy radzie miejskiej pomazana markerami.. Słupy energetyczne w rdzy, chodniki zarośnięte ,chwasty przy drogach… Be

Tomasz Krywionek
Reply to  Mpk

A które miasto jest czyste?

anka

dołączam się do dyskusji : a płyta RYNKU WIELKIEGO jest nie posprzątana, tyle piachu leży – a wystarczyło by przejechac samochodzik z odkurzaczem i ludzie nie musieli by chodzic po piachu – po co szukać zaraz lasu czy ul Źródlanej.

Tomasz Krywionek
Reply to  anka

Samochodzik? Myślę, że na Starym Mieście jest w tej chwili kilkadziesiąt ton piachu. jest luty, pogoda może się jeszcze zmienić. Kto wtedy zapłaci za powtórne wysypanie piachu i ponowne jego zebranie?

Mpk

Są miasta gdzie władze wymagają i dbają o porządek. Nie mówię o chwilowym bałaganie typu zamieszczonym w artykule. Plac Stefanidesa, parking, a fale Dunaju a nie bruk..

Tomasz Krywionek
Reply to  Mpk

Plac Stefanidesa zmieni się nie do poznania, spokojnie i cierpliwości.A co to za miast gdzie tak władze dbają?

Anonimowo
Reply to  Mpk

A np. Rzeszów. I nie mówię o podgrzewanych i klimatyzowanych przystankach tam, czy innych równie zbędnych budowli, ale o estetyce miasta. Zamość, nawet w centrum szpeci sam siebie.

Tomasz Krywionek
Reply to  Anonimowo

To się chyba musiało zmienić w tym roku 🙂 Byłem w zeszłym i szału nie było.

Nówka

Bardzo dobrze. Trzeba karać tych wandali i brudasów. Monitoring kilka razy przyniosł porządany efekt. A co do Starego miasta , ratusza itp to przede wszystkim trzeba piętnować tych co dewastują np. przystanki MZK i karać karać i jeszcze raz karać. Reakcja na wandalizm też napewno dużo by zmieniła.