Pożar! Odnaleźli nieprzytomną kobietę – bez oznak życia

0
2002

POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO 

18 lutego 2019r.,  tuż po godz. 12 otrzymaliśmy informację, że doszło do pożaru budynku mieszalnego, usytuowanego w miejscowości Wysokie Pierwsze gm. Skierbieszów. Mieszkańcy budynku poinformowali, że wewnątrz znajduje się starsza osoba o ograniczonej zdolności poruszania się. Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z OSP Skierbieszów, którzy zabezpieczeni aparatami powietrznymi,
w osłonie prądów wodnych weszli do wnętrza budynku. Pożarem objęte było jedno pomieszczenie mieszkalne, a ogień rozprzestrzeniał się na przyległą kuchnię. Występowało bardzo duże zadymienie. Strażacy na podłodze pomieszczenia obgiętego pożarem, odnaleźli nieprzytomną kobietę – bez oznak życia, którą ewakuowali na zewnątrz budynku. Ratownicy podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, która była wspomagana defibrylatorem. W trakcie prowadzonych działań, dokonywano podmiany ratowników prowadzących zewnętrzny masaż serca. Poszkodowaną 86 letnią kobietę następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, z uwagi na zbyt długie narażenie na oddziaływanie dymu, poszkodowanej nie udało się uratować. Lekarz rodzinny, stwierdził zgon. 

Z uwagi na dużą temperaturę i silne zadymienie pomieszczeń mieszkalnych podano drugi prąd gaśniczy przez okno do wnętrza budynku. Z pomieszczenia kuchennego wyniesiono na zewnątrz zimną butlę propan-butan. Spaleniu uległo pomieszczenie mieszkalne wraz z wyposażeniem tj.: meble, ubrania, telewizor i radio. Nadpaleniu uległy drzwi i okno. W pomieszczeniach sąsiednich odymieniu uległy sufity i ściany. Straty wstępnie oszacowano na kwotę ok. 20 tys. złotych. Przypuszczamy, że prawdopodobna przyczyna tego pożaru mogło być zaprószenie ognia. 

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały niewiele ponad 3 godziny, w których wzięło udział 16 ratowników; 2 zastępy OSP Skierbieszów, 3 zastępy z JRG Zamość w tym bryg. Andrzej Knap dowódca JRG. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

     Żródło: Oficer Prasowy, Komendy Miejskiej PSP w Zamościu – mł. bryg. Andrzej Szozda

      

Poprzedni artykuł“Granica” w Kinie Konesera
Następny artykułZima jeszcze da o sobie znać. IMGW wydało ostrzeżenie dla naszego regionu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments