Prezydent Wnuk prosi o wyjaśnienie w sprawie awarii sieci ciepłowniczej

0
914

W związku z ostatnią awarią sieci ciepłowniczej, prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wystąpił do prezesa Veolii Wschód Sp. z o. o. Janusza Lewickiego z prośbą o przedstawienie szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania zabezpieczenia systemu ciepłowniczego Zamościa, ze wskazaniem słabych stron systemu.  

Prezes Lewicki ma przygotować materiały dotyczące modernizacji sieci ciepłowniczej, które w ostatnich latach przeprowadziła Veolia, a także podać wysokość kosztów poniesionych przez spółkę (związanych z realizacją tych zadań). 

Konieczne jest również wskazanie działań, których w przyszłości miałaby się podjąć spółka, by nie dopuścić do powtórzenia sytuacji z 9 -13 lutego (czyli długotrwałej przerwie w funkcjonowaniu miejskiej sieci ciepłowniczej). 

Dokładne wyjaśnienie przyczyn awarii jest bardzo ważne dla Miasta, zwłaszcza w kontekście zapewnień złożonych przez przedstawiciela spółki Veolia Wschód na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (24 listopada 2016 r.). Stwierdził on wówczas, że sieć ciepłownicza w Zamościu pracuje w bezpiecznym systemie pierścieniowym i w każdej chwili istnieje możliwość zamknięcia uszkodzonej części sieci czy rejonu. 

Prezes Veolii został poproszony o przekazanie informacji do końca lutego.

Poprzedni artykułCasting dla wszystkich piękności – QUEEN OF POLAND 2019
Następny artykułOszust założył fartuch lekarza i diagnozował na oddziale szpitalnym!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments