Dwudniowa żałoba narodowa. Odwołane koncerty i imprezy w Zamościu

1
925
(fot. Maciek Chojnowski/KPRP)

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego, Premiera Polski w latach 1991–1992, Kawalera Orderu Orła Białego, Prezydent Andrzej Duda wprowadził dwudniową żałobę narodową. Potrwa ona przez cały piątek, 15 lutego 2019 r. do soboty, 16 lutego 2019 r. do godz. 19.00. Z tego powodu odwoływane są wydarzenia kulturalne w całym kraju.

W Zamościu odwołano m.in. zaplanowaną na sobotę imprezę pt. „Roztańczone Walentynki dla par i singli” oraz konkurs „Skuś mnie tym co przyniosłeś”. Zakupione bilety na wydarzenie można zwracać w siedzibie Zamojskiego Domu Kultury.

Natomiast Koncert Walentynkowy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego “Miłość – niejedno ma imię” w związku z żałobą został przeniesiony z piątku, 15 lutego na sobotę, 16 lutego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00. Zwroty biletów będą możliwe do piątku, do godz. 15.30.

Jan Olszewski zmarł w piątek, 8 lutego w wieku 88 lat. Był premierem przez 6 miesięcy, od 6 grudnia 1991 do 5 czerwca 1992. Był też obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Poprzedni artykułJaka powinna być kawa
Następny artykułSprawca śmiertelnego wypadku w Starym Zamościu ujęty przez policję
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa

No nie znowu ja rozumiem współczucie ale zaraz żałoba narodowa w końcu same żałoby Polskę obsiądą