Dzierganie w Mazagranie [FOTORELACJA]

0
806

9 lutego 2019 r. znowu dziergali w Mazagranie. Mimo, że do Światowego Dnia dziergania w miejscach publicznych pozostało jeszcze sporo czasu – wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu dziergających z Zamościa i okolic Kawiarnia Mazagran otworzyła swoje podwoje dla pasjonatów robótek ręcznych.                   

Na spotkanie przyszła spora grupa miłośniczek i co ciekawe – także miłośników dziergania. Przy kawie i słodkościach ( pysznej chałwie, serniku i ciastach) wymieniono miliony informacji. Dominowały szydełko (w tym tunezyjskie) i druty, ale nie zabrakło też wyszywanych na kanwie torebek. 

Wspólna pasja łączy pokolenia…przepływu wiadomości i doświadczeń mogłaby pozazdrościć niejedna organizacja wywiadowcza. Schematy i opisy robótek, dla laików pisane szyfrem nie do złamania dla uczestników nie stanowiły żadnego problemu.

Informacje o materiałach i narzędziach z pierwszej ręki…to coś czego nie da żadna fachowa literatura ani nawet filmiki w internecie. Do tego życzliwości, chęć niesienia pomocy i radość ze wspólnie spędzonych chwil dały atmosferę tak gorącą, że aż żal było się rozstawać…

Zdjęcia na spotkaniu robiła -także dziergająca Fotoagika, która udostępniła swoje zdjęcia. Koordynacją spotkania zajęła się „etatowa” dziewiarka Mazagranu Dominika Bojarczuk.

                                                                                         tekst: Dominika Bojarczuk

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments