Zamość: Zaśpiewają na rosyjską nutę

0
408

28 lutego 2019 roku, o godz. 9.00 odbędzie się V edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu. W tym roku, ze względu na remonty związane z termomodernizacją szkoły wykonawcy wyjątkowo zaprezentują swoje umiejętności w Klubie III Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, przy ulicy Piłsudskiego 36. Organizatorzy zapraszają na koncert wszystkich mieszkańców Zamościa.

Od ponad tygodnia napływają pierwsze zgłoszenia uczestników, a ich liczba świadczy o tym, że konkurs wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży i nauczycieli. Wzorem lat ubiegłych wykonawcy wystąpią w dwóch kategoriach: gimnazjaliści i młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Co roku młodzi artyści zaskakują aranżacją i wykonaniem utworów zarówno tych starych, tj. Bułata Okudżawy, Anny German, Ałły Pugaczowy, Iriny Allegrowy, jak również nowych: Ani Lorak, Aleksandra Rybaka czy Julii Sawiczewy. Dzięki dużej scenie, profesjonalnemu oświetleniu i widowni liczącej blisko 350 osób młodzi wykonawcy będą mogli poczuć się jak na prawdziwej estradzie.  

Piosenki rosyjskie zarażają młodych ludzi swoją wrażliwością, nostalgią, duchem dawnych czasów. W pamięci wszystkich utkwiły występy młodzieży z poprzednich lat, tj. wzruszające wykonanie „Chuligana” czy „Stary klon” Mateusza Kolasy z Liceum Ogólnokształcącego z Włodawy,  Agnieszki Łozińskiej, która wykonała piosenkę „Eurydyki”, czy Szymona Kuśmierczyka, śpiewającego „Biełyje rozy” oraz inne osobowości sceniczne, czasami bez nagród, a jednak zapamiętane. – mówi Patrycja Tchórz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu

Na wykonawców czekają wycieczki zagraniczne, wieże, drony i wiele innych ciekawych gadżetów, ufundowanych przez Biuro Turystyczne Quand, MZK, PGE, WSIP, BUDMAT SP.J., Adam Gwizdała PRAKTIBUD.

Uczestnicy konkursu oceniani będą przez jury w składzie: Pan Tadeusz Wicherek, Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Pani Agnieszka Kowal, Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu i Pani Beata Buczek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość i Lubelskiego Kurator Oświaty.

Nowy Kurier Zamojski będzie patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej szkoły:  http://www.zsp4zamosc.edu.pl/konkurspioros

kpr plakat Zamość: Zaśpiewają na rosyjską nutę

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments