Ferie zimowe w Zamościu. [PRZEGLĄD PROPOZYCJI]

0
983

Ferie zimowe w Zamościu właśnie się rozpoczęły! Miasto Zamość zadbało, aby dzieci i młodzież w ciągu tych dwóch, wolnych od obowiązków szkolnych tygodni, nie musiały się nudzić. Zajęcia sportowe, warsztaty taneczne, plastyczne, fotograficzne, muzyczne, teatralne, wizyty w muzeum – to tylko niektóre z atrakcji. Do udziału w zajęciach zapraszają domy kultury, biblioteki, muzea oraz kino. Propozycji jest mnóstwo. Aby Wam ułatwić wybór, przygotowaliśmy dla Was ściągawkę.

Muzeum Zamojskie w czasie ferii zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty muzealne, które odbywać się będą od 12 do 24 lutego 2019 roku (z wyłączeniem poniedziałku i niedzieli). Wśród propozycji są różnorodne zajęcia, warsztaty plastyczne. Do w nich instytucja zachęca rodziców najmłodszych uczestników, osoby indywidualne, grupy dzieci i młodzieży wypoczywającej na zorganizowanych feriach zimowych. Czas spędzony w Muzeum może być ciekawym, przyjemnym i pouczającym doświadczeniem. Zapisy telefoniczne dla grup zorganizowanych przyjmuje dział oświatowy, tel. 883 375 571.

Harmonogram spotkań:

 • 12.02.2019. – godz. 10.00„Z wizytą u Jana – projekt miasta idealnego” – zajęcia plastyczne.  Zajęcia rozpoczynają się na wystawie „Zamość, Zamoyscy, Ordynacja Zamojska”.  W sali  z makietą miasta omawiany jest projekt, założenia architektoniczne miasta renesansowego, następnie dzieci projektują na kartonach swoje miasto.
 • 14.02.2019. – godz.10.00„Z miłości do …… ,  kartka walentynkowa”, Św. Walenty patron nie tylko zakochanych, spotkanie przy wystawie „Portret kobiety. Historie malowane”.
 • 15.02.2019. – godz. 10.00„Św. Tomasz Apostoł –  patron Zamościa”. Warsztaty z użyciem masy solnej. (materiał zabezpiecza Muzeum)
 • 19.02.2019. – godz. 10.00 – „Etno- warsztaty. Lalka szmacianka”. Zajęcia poprzedzi zwiedzanie wystawy etnograficznej, prezentującej  stroje ludowe z regionu zamojskiego.  Następnie dzieci szyją i ubierają lalki szmacianki w koszule, spódniczki, zapaski.
 • 20.02.2019. – godz. 10.00„Nie tylko aniołki – czyli fantazje z masy solnej”. (materiał zabezpiecza Muzeum). Prace plastyczne wykonane podczas zajęć stanowią pamiątkę uczestniczenia w warsztatach muzealnych, do wszystkich zajęć Muzeum zabezpiecza materiały plastyczne.

Koszt jednego spotkania 6 zł od osoby oraz 30 zł od grupy.

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu przygotowało na czas zimowego wypoczynku specjalną ofertę dla dzieci. W ramach „ferii w kinie” najmłodsi będą mogli wybrać się na projekcje bajek i filmów familijnych, które poprzedzone będą ciekawymi spotkaniami lub konkursami. Specjalne seanse poprzedzone atrakcjami odbywać się będą w feryjne wtorki, środy, czwartki i piątki (12-15.02 oraz 19-22.02.2019) o godz. 10:30. Koszt biletu to 14 zł. Na ekranie: Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego Wywaru, Mia i Biały Lew, Lego Przygoda 2, Jak wytresować smoka 3, Corgi – psiak Królowej. Szczegóły na: www.stylowy.net.

Książnica Zamojska zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w bezpłatnych zajęciach „Zimowe Fantazje”. W programie znajdą się m.in.: zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne, quizy i konkursy literackie i czytelnicze, inscenizacje, gry planszowe, projekcje filmowe i wiele innych atrakcyjnych zajęć prowadzonych na bazie książki i literatury. Zapewniamy dobrą zabawę, połączoną ze zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności, a przede wszystkim integrację z rówieśnikami i wspólne spędzanie czasu wolnego. Zajęcia prowadzone będą w Książnicy Zamojskiej (w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży) oraz w 5. filiach bibliotecznych. Więcej informacji w bibliotekach i na www.biblioteka.zamosc.pl. 

Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego organizuje w czasie ferii zimowych serię dodatkowych, otwartych warsztatów i imprez skierowanych do dzieci i młodzieży.

W każdy feryjny dzień, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11.30 do 14.00 obywać się będą w siedzibie MDK Zamość, na ulicy Kamiennej 20 konkursy, warsztaty, imprezy oraz plenery. W tych wydarzeniach mogą brać udział chętni po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie MDK, przynajmniej 3 dni przed tzw.: imprezą.

Harmonogram dodatkowych zajęć otwartych w MDK – u czasie ferii zimowych:

·         11.02 – Feryjny Konkurs Piosenki (P. Kołodziejczyk)

·         12.02 – Warsztaty plastyczne „Miejsca na liście światowego dziedzictwa” (M. Magryta)

·         13.02 – Spotkanie z Głównym Łowczym – Panem Wojciechem Adamczukiem (A. Czochra)

·         13.02 – Ferie w teatrze „Lalka” w Warszawie (E. Krupa, M. Cieplechowicz-Buczak) Wyjazd płatny wg odrębnego planu.

·         14.02 – Feryjny turniej e-sportowy połączony ze spotkaniem z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej 2022 (R. Oktaba)

·         15.02 – Warsztaty teatralne z użyciem światła scenicznego (P. Johaniuk)

·         18.02 – Warsztaty tańca klasycznego dla klas I-III  ( A. Bochniak)

·         19.02 – Warsztaty plastyczne „Zimowe pejzaże” (W. Brzozowska)

·         20.02 – Kulig (A. Baranowicz, R. Oktaba) Wyjazd płatny wg odrębnego planu.

·         21.02 – Feryjny konkurs plastyczny „Ferie w mieście”(M. Majer)

·         22.02 – Feryjny Turniej Tańca „Pierwszy krok” (A. Antoszczak)

·         23.02 – Wyjazd do kina 4DX do Lublina (A. Baranowicz, A. Bochniak) Wyjazd płatny wg odrębnego planu.

Ferie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl spotkań o otwartej formule, które odbywać się będą we wtorki i czwartki w wybranych obiektach Muzeum. Warsztaty feryjne przygotowane są w oparciu o stałe i czasowe wystawy dla uczestników indywidualnych, kierowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

 • 12.02.2019 r. (wtorek) – “Tarcze wojowników – tworzymy i zdobimy tarcze starożytnych wojowników” – zajęcia towarzyszące wystawie “Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły” (Arsenał)
 • 14.02.2019 r. (czwartek) – “Od grodów po bunkry” – Jak zmieniały się fortyfikacje w Polsce od wczesnego średniowiecza po II wojnę światową. (Pawilon pod Kurtyną)
 • 19.02.2019 r. (wtorek) – “Starożytna biżuteria – odtwarzanie w modelinie starożytnych paciorków szklanych” – zajęcia towarzyszące wystawie “Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły” (Arsenał)
 • 21.02.2019 r. (czwartek) – “Słonie, konie i niedźwiedzie – zwierzęta w wojsku” – zwierzęta od zawsze towarzyszyły ludziom na wojnach. Zarówno te duże np. słonie, jak i te mniejsze np. gołębie. Pomimo rozwoju techniki zwierzęta w wojsku można spotkać i dziś. (Pawilon pod Kurtyną). Początek zajęć godz. 11:00, Wstęp na zajęcia – 6zł, Czas trwania ok. 60minut. Obowiązują zapisy: tel. 606 845 759. Szczegóły na: www.muzeumarsenał.pl

Karnawałowa zabawa z DJ-em PEXem na lodowisku, turnieje: piłkarski i szachowy. To propozycje, jakie przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu na czas ferii zimowych. Ponadto na osoby korzystające w czasie ferii z krytej pływalni oraz lodowiska czekać będą atrakcyjne promocje.

 • 9 lutego w sali konferencyjnej przy Dziennym Domu Senior+, ul. Królowej Jadwigi 8 odbędzie się „Turniej szachowy o Puchar Dyrektora OSiR”. Zawody rozegrane zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry 10 min. dla zawodnika na rozegranie partii. W zawodach mogą uczestniczyć osoby, które osobiście zgłoszą swój udział w zawodach do dnia 07.02.2019 r. w siedzibie OSiR Zamość, ul. Królowej Jadwigi 8, Dział sportowo-rekreacyjny (informacje pod numerem tel. 606966403).
 • 14 lutego na tafli lodowiska zlokalizowanego na płycie Rynku Wielkiego odbędzie się „Walentynkowy Bal Karnawałowy”. W programie karnawałowa zabawa w rytm największych hitów, które serwować będzie Dj PEX. Zachęcamy wszystkich do przebierania się w wystrzałowe kostiumy karnawałowe, co upamiętnić będzie można na zdjęciach z Fotobudki. Podczas imprezy korzystanie z lodowiska i wypożyczalni łyżew dla osób biorących udział w zabawie będzie nieodpłatne w godzinach 17:00 – 19:00.
 • 24 lutego w hali sportowo-widowiskowej OSiR, ul. Królowej Jadwigi 8 odbędzie się „Turniej w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora OSiR”. Drużyny liczące maksymalnie 10 zawodników, powyżej 16-tego roku życia mogą zgłaszać swoje zespoły do 20 lutego osobiście w siedzibie OSiR Zamość, ul. Królowej Jadwigi 8, Dział sportowo-rekreacyjny (informacje pod numerem tel. 84 6775462). Ilość drużyn w turnieju jest ograniczona. W przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń decydować będzie ich kolejność. Udział w turnieju jest nieodpłatny. Start zawodów o godzinie 9:00. Dla najlepszych zespołów przewidziane są puchary oraz nagrody niespodzianki.

Dodatkowo w okresie ferii zimowych OSiR przygotował SUPER PROMOCJĘ:

– Kryta Pływalnia (w terminie: 9-16.02.2019 r.) – pięciu pierwszych Klientów (każdego dnia), którzy przy kasie użyją hasła „OSiR- Z nami sięgaj wyżej” otrzyma darmową wejściówkę do wykorzystania na Lodowisku.

– Lodowisko (w terminie: 17-24.02.2019 r.) – pięciu pierwszych Klientów (każdego dnia), którzy przy kasie użyją hasła „OSiR-Z nami sięgaj wyżej” otrzyma darmową wejściówkę do wykorzystania w Krytej Pływalni.

Poprzedni artykułAwaria sieci ciepłowniczej w Zamościu. Zamkną drogę, będą objazdy!
Następny artykułNajnowsze oferty pracy w Zamościu i regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments