Spektakularna wygrana Padwy i ta atmosfera! Zobaczcie zdjęcia!

0
769

Rachunki wyrównane

Po jednym z lepszych meczów w sezonie szczypiorniści MKS Padwa Zamość wygrali z MTS Chrzanów 33:26 (17:11). Wygrana jest tym cenniejsza, że odniesiona nad wyżej notowanym rywalem. 

Zamojscy szczypiorniści mieli sporo do udowodnienia zawodnikom z Chrzanowa. To właśnie w Małopolsce żółto-czerwonym przydarzyła się pierwsza w historii porażka w pierwszej lidze. Podczas wrześniowego spotkania chrzanowianie zdominowali naszą drużynę dzięki szybkim wznowieniom i wysokiej obronie. Podobnego wariantu zespół trenera Adama Piekarczyka próbował także w niedzielnym starciu, ale tym razem taktyka okazała się zawodna.

Świetne zawody rozegrał Grzegorz Mroczek. Środkowy rozgrywający bodaj po raz pierwszy w tym sezonie pokazał wysoką jakość w środku pola. Dogrywał dobre piłki do partnerów, a przede wszystkim popisywał się świetną skutecznością rzutową. Dziewięć rzuconych bramek to najlepszy wynik „Gela” w dotychczasowych spotkaniach.

Zamojscy zawodnicy poszaleli sobie na skrzydłach. Paweł Puszkarski rzucił dziewięć goli. Nieco skromniejszy dorobek bramkowy miał Łukasz Szymański (4 bramki), ale pokazał za to wysokie umiejętności w obronie.

– Czuć było pewność w zespole praktycznie od pierwszej minuty. Gdy nie szło nam w ataku, to można było w ciemno zakładać, że nadrobimy braki dobrą obroną. I tak też było. Oczywiście nasza gra nie była równa przez pełne 60 minut, ale lepszych fragmentów mieliśmy zdecydowanie mniej – podsumował spotkanie trener Padwy Marcin Czerwonka.

Zamościanie przedłużyli tym samym serię wygranych spotkań to czterech zwycięstw. Po piątą z rzędu wygraną zawodnicy Padwy pojadą do Przemyśla, na arcytrudny mecz z Czuwajem.

MKS Padwa Zamość – MTS Chrzanów 33:26 (17:11)

Padwa: Drabik, Wnuk – Mroczek 9, Puszkarski 9, Sz. Fugiel 5, Szymański 4, Bigos 3, Sałach 2, Adamczuk 1, Gałaszkiewicz, Radwański, Kłoda, Pomiankiewicz, Teterycz, Misalski.

Chrzanów: Górkowski, Małodobry – Romian 8, Rola 5, Hardzina 3, Put 2, Madeja 2, Dudek 2, Krasucki 2, Bogacz 1, Węgrzyn 1, Danysz.

Sędziowali: Wojciech Bosak, Mirosław Hegdej (Sandomierz). Widzów: 800. Kary: Padwa – 4 min, Chrzanów – 2 min.

tekst: Piotr Orzechowski

Film z I połowy: TUTAJ

Film z II połowy: TUTAJ

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili – awaria ciepłownicza – Najnowsze informacje
Następny artykułHonory dla Profesora Pawlickiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments