Zamość: Ruszyła obowiązkowa kwalifikacja wojskowa

0
1097
fot. archiwum NKZ

W Zamościu ruszyła obowiązkowa kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 25 lutego. Uspokajamy, że w kamasze trafią tylko ochotnicy, bo służba wojskowa nadal jest dobrowolna. 

Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2000 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Zamość oraz mężczyźni urodzeni w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwu podlegają również kobiety wskazane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

Powiatowa Komisja Lekarska dla miasta Zamość przyjmuje w/w osoby codziennie (oprócz sobót, niedziel i dni świątecznych) w Książnicy Zamojskiej ul. Kamienna 20 w godzinach 7.00-15.00 (tel: 84 627 11 54 wew.33 – czynny od 04.02.2019r.).

Osoba stawiająca się do kwalifikacji musi wziąć ze sobą:

– dokument tożsamości;

– posiadaną dokumentację medyczną, jeżeli dana osoba na coś choruje lub chorowała w przeszłości;

– fotografię o wymiarach 3×4 cm bez nakrycia głowy;

– dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki.

Osoba wzywana obowiązana jest stawić się w dniu i o godzinie wyznaczonej w imiennym wezwaniu. Z ważnych powodów istnieje możliwość zmiany terminu na inny dzień, należy jednak zgłosić taką potrzebę odpowiednio wcześniej. Pamiętać również należy, że nieotrzymanie lub nieodebranie wezwania nie zwalnia od obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej, gdyż obowiązek ten jest wymagalny na podstawie obwieszczeń rozplakatowanych na terenie miasta Zamość – w takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się na kwalifikację wojskową, ponieważ wobec takiej osoby będzie nakładana grzywna w celu przymuszenia lub zarządzone przymusowe doprowadzenie przez Policję.

źródło: UM Zamość

Poprzedni artykułFerie z OSiR-em: Karnawałowa zabawa z DJ-em PEXem na lodowisku i sporo innych atrakcji
Następny artykułLubelskie jabłka ruszają w Polskę. Będą promowane i sprzedawane w sieci sklepów „Stokrotka” i „Leclerc”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments