Podczas mszy w Katedrze zebrano 8 tys. zł. na budowę “Rodzinnego Domu”

0
911

W minioną niedzielę, 3 lutego w Katedrze Zamojskiej odbyła się msza święta w intencji budowy “Rodzinnego Domu” dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Przez cały dzień w świątyni prowadzona była też zbiórka datków na ten cel. Wierni okazali się hojni – udało się zebrać 8 tys. zł.

Budowę przy ul. Kresowej w Zamościu Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego pod nazwą „Rodzinny Dom”, Stowarzyszenie “Krok za Krokiem” rozpoczęło w grudniu ubiegłego roku. Placówka stworzyć ma szansę na wieloprofilową terapię i zamieszkanie w godnych, przyjaznych warunkach osobom, które z racji swej ciężkiej niepełnosprawności mają nikłe szanse założenia własnych rodzin.

W niedzielę, 3 lutego podczas mszy świętej w Katedrze Zamojskiej wierni modlili się w tej intencji. Eucharystii przewodniczył bp Mariusz Leszczyński. Uroczystą oprawę zapewnili uczniowie i nauczyciele Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”. Tego dnia po wszystkich mszach odbywała się też zbiórka pieniędzy. Wśród kwestujących znaleźli się podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu i ich rodzice, pracownicy wraz z rodzinami oraz młodzież z zamojskiego Ekonomika.

Dzięki hojności wiernych udało się zebrać kwotę 8008,35 zł. – informuje Michał Król ze Stowarzyszenia “Krok za Krokiem”– Serdecznie dziękujemy wszystkim, który wsparli naszą inicjatywę.

 

Poprzedni artykułMarek Szymaniak gościem Książnicy Zamojskiej
Następny artykułZamość: Zmiany personalne w radach społecznych szpitala i stacji pogotowia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments