Piotr Zając został II Zastępcą Prezydenta Zamościa.

0
1292

Piotr Zając, dotychczasowy dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej zamojskiego Urzędu Miasta został II Zastępcą Prezydenta Zamościa. Swojego nowego współpracownika Prezydent Andrzej Wnuk przedstawił na zwołanej dziś (1 lutego) konferencji prasowej. Przypomnijmy, że stanowisko I Zastępcy Prezydenta miesiąc temu objęła Małgorzata Bzówka. Drugiego wiceprezydenta powołano dopiero teraz, w związku z tym, że ustępująca wiceprezydent – Magdalena Dołgan do końca stycznia przebywała na urlopie wypoczynkowym.

Bardzo się cieszę, że mogę Piotra w naszym gronie witać. To jest niesamowicie zdolny, sprawny merytorycznie i bardzo – jak to młodzież mówi – ogarnięty człowiek – zaprezentował swojego zastępcę, Prezydent Andrzej Wnuk.

Nowy Wiceprezydent będzie zajmował się gospodarką komunalną, budownictwem, geodezją i gospodarką nieruchomościami.

Chciałbym kontynuować tą pracę, którą rozpocząłem w Wydziale Gospodarki Komunalnej, oraz tą którą zajmowałem się w moim poprzednim wydziale – Biurze Ochrony Środowiska. Bardzo dużo mówi się o ochronie powietrza w ostatnim czasie, wprowadziliśmy program dofinansowania dla mieszkańców do wymiany kotłów, chcemy to kontynuować, a być może i rozszerzyć. Oprócz tego będziemy również kontynuować rozpoczęte prace termomodernizacyjne budynków użyteczności publicznej, szkół, wymianę oświetlenia na energooszczędne. A jeżeli chodzi o inne sprawy – nie ukrywam, że chciałbym zadbać o poprawę estetyki, wyglądu miasta, terenów zielonych, pasów drogowych, zadbać o naszą infrastrukturę miejską, utrzymanie kanalizacji deszczowych, rowów melioracyjnych. To musi być należycie utrzymane. – podkreślił Piotr Zając.

Piotr Zając z zamojskim ratuszem związany jest od 13 lat. Zaczynał jako stażysta w Wydziale Finansowym. Później został zatrudniony w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Następnie jako młodszy referent, już na podstawie umowę o pracę na czas nieokreślony, odpowiadał m.in. za utrzymanie terenów zieleni miejskiej i cmentarzy wojennych. W 2010r. został kierownikiem referatu gospodarki komunalnej i w praktyce zastępcą dyrektora Romana Kozaka. W 2015 r. został kierownikiem Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej, a w  kwietniu 2017 – dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Nowy wiceprezydent prywatnie jest miłośnikiem gry w piłkę nożną, i co ciekawe – gra na gitarze w zespole heavymetalowym.

Pełniącym obowiązki dyrektora wydziału Gospodarki Komunalnej został Jarosław Miechowiecki, obecny dyrektor wydziału Komunikacji Urzędu Miasta, który do czasu powołania nowego dyrektora wydziału Gospodarki Komunalnej będzie łączył obie funkcje.

Poprzedni artykułBezpłatne seanse filmu o zamojskim ZOO
Następny artykuł“Miłość nie jedno ma imię”. Walentynkowy koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments