Młodzi  autorzy (się s)pisali 

0
576

W bibliotece I LO w Zamościu odbyło się podsumowanie IX edycji konkursu literackiego „Miesiąc Opowiadań” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z koniecznością  napisania czterech  opowiadań w ciągu kolejnych czterech tygodni, koncentrujących się wokół podanych słów kluczowych. To niełatwe zadanie, wymagające nie tylko talentu literackiego, ale również systematyczności  i konsekwencji. Do konkursu przystąpiło 13 młodych autorów, którzy zmagali się z językiem, własną wyobraźnią, wymogami formalnymi i ograniczeniami czasowymi. 

Jury, w którym pracowników biblioteki wsparli poloniści – Małgorzata Twardziszewska i Piotr Linek, nie miało wątpliwości, że autorką najlepszego cyklu była Wiktoria Szykulska (I LO), której opowiadania wyróżniały się zarówno warstwą fabularną, elektryzującym nastrojem jak i pięknym literackim językiem.

Nagrodę za cykl opowiadań otrzymała również Agata Czuk za wykreowanie alternatywnego świata, ale oddanie rzeczywistych przeżyć bohaterów. 

Gabriela Gancarz otrzymała nagrodę za opowiadanie „Instagram”, w którym przedstawiła swoją wizję życia na Ziemi w nieodległej przyszłości.

Przyznano również wyróżnienia za pojedyncze opowiadania.

Najlepsi autorzy otrzymali nagrody książkowe – jak wiadomo, aby dobrze pisać, najpierw trzeba dużo czytać. 

Nagrodzone opowiadania niebawem można będzie przeczytać w Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym oraz na blogu I LO.

Poza rozstrzygnięciem konkursu, podczas spotkania organizatorzy starali się wskazać zarówno  mocne jak i słabe strony zgłoszonych tekstów i udzielić autorom wskazówek do dalszej pracy.

[materiał nadesłany]

Poprzedni artykułTe czworonogi [zdjęcia] z zamojskiego schroniska czekają na kochający dom
Następny artykułUwaga na śliskie drogi! Zderzenie BMW z Oplem!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments