Uczniowie z Zamościa powalczą o awans do finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych

0
579

Znamy już listę dwudziestu szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W marcu uczniowie powalczą o udział w ogólnopolskim finale.

Do szkolnego etapu olimpiady zgłosiło się 34 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w całej Polsce, w tym 1,6 tys. uczniów z województwa lubelskiego. Konkurs zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Projekt daje uczniom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – o emeryturach, zasiłkach, prowadzeniu własnej firmy. Zwycięzcy w finale mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu uczelniach i nagrody rzeczowe.

W szkolnym etapie, który odbył się pod koniec listopada, uczniowie zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami. Musieli wiedzieć np. w jakim terminie opłaca składki przedsiębiorca, jakie świadczenia można otrzymać z ubezpieczenia chorobowego i jak jest dzielona składka emerytalna. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły stworzyli trzyosobowe drużyny. 20 zespołów z najwyższą łączną liczbą punktów zmierzy się ze sobą w wojewódzkim etapie olimpiady. Będzie wśród nich drużyna uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu.

Pełen skład drużyn zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu znajduje się na stronie www.zus.pl w zakładce o projektach edukacyjnych. Etap wojewódzki rozstrzygnie się 15 marca. Wtedy dowiemy się, kto awansuje do ogólnopolskiego finału olimpiady o ubezpieczeniach społecznych.

(info., fot. Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim)

Poprzedni artykułBudżet woj. lubelskiego na 2019 r. przyjęty. Jakie inwestycje zaplanowano?
Następny artykułZamość: “Zagrożenia duchowe we współczesnym świecie.” Spotkanie z Lechem Dokowiczem, inicjatorem akcji Różaniec do Granic
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments