Młodzież z GOK w Nieliszu wyśpiewała nagrody na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu

2
1239
GAIA

Uzdolniona muzycznie młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu znalazła się w gronie najlepszych wokalistów XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. Grupa ISKIERKI wyśpiewała II miejsce w kategorii zespoły, zaś Bartek Sobań zajął III miejsce w kategorii solistów w grupie wiekowej VI- VIII i gimnazjum.

XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu rozstrzygnięto 19 stycznia. Młodzi wokaliści z Nielisza zanim znaleźli się w gronie laureatów musili przejść kolejne etapy eliminacji. W pierwszym – komisja przesłuchiwała nadesłane nagrania dźwiękowe zwierające utwory zgłoszone do konkursu. Po wstępnej weryfikacji do Jarosławia zaproszono 37 wykonawców z całej Polski. Wśród nich znalazł się Zespół Iskierki oraz soliści: Bartłomiej Sobań i Oliwia Krawczyk z GOK w Nieliszu. 19 stycznia młodzież zaprezentowała się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Zespół Iskierki wykonał kolędę ,,Bóg się rodzi” i ,,Uciekali, uciekali”. Oliwia Krawczyk zaprezentowała ,,Oj maluśki, maluśki” i ,,Noel” zaś w wykonaniu Bartka Sobania zabrzmiały utwory:,,Nowina miła” i ,,Bambino jazzu”. Decyzją Komisji Konkursowej Grupa ISKIERKI otrzymała II miejsce w kategorii zespoły, zaś Bartek Sobań – III miejsce w kategorii solistów w grupie wiekowej VI- VIII i gimnazjum.

Zespół Iskierki i Bartosz Sobań wystąpili raz jeszcze na scenie MDK w Jarosławiu 20 stycznia 2019 r. podczas Koncertu Laureatów, który poprzedziła ceremonia wręczenia nagród.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze sukcesy, jakie młodzież z Nielisza odniosła na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. W roku ubiegłym Zespół Iskierki otrzymał II nagrodę, Oliwia Krawczyk i Martyna Gil – III nagrodę, zaś Bartłomiej Sobań został wyróżniony.

Uzdolnionej muzycznie młodzieży z gm. Nielisz oraz ich nauczycielce śpiewu – Pani Renacie Banach składamy serdeczne gratulacje.

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania

Miałam możliwość słuchać tych pięknych głosów, aż się dziwie że nie zajęli pierwszego miejsca:)

Anonimowo

Ja również miałam taką przyjemność. Cudowne głosy. Serdeczne gratulacje dla solistów i trenerki życzę jak najwięcej takich sukcesów i nie zaprzestawania tak wspaniałej kariery. Swoimi głosami przekazujecie nam maluczkim wiele radości i szczęścia DZIĘKUJEMY i prosimy o więcej.