Niecodzienne wydarzenie w Liceum Plastycznym

0
627

Portret Pań młodych duchem

     W ramach godzin pozalekcyjnych w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie. Na kółko z rysunku i malarstwa zostały zaproszone panie z Zamojskiego Centru Wolontariatu. Z naszego zaproszenia skorzystało dziewięć Pań i około 30 uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem podjęli się portretowania naszych gości. W rezultacie powstało kilkadziesiąt portretów charakteryzujących się indywidualnym podejściem do tematu.
Ostatnim etapem projektu był wernisaż prac, który miał miejsce 14 stycznia 2019 r. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Marzena Tadeusz witając szanownych gości złożyła serdeczne podziękowania Paniom z Zamojskiego Centrum Wolontariatu, które wcieliły się w role modelek, młodzieży oraz nauczycielom odpowiedzialnym za organizację tego przedsięwzięcia.
Następnie, w trakcie wernisażu, Pani Krystyna Rybińska-Smyk Wiceprezes Zamojskiego Centrum Wolontariatu przybliżyła nam działalność wolontariatu dla seniorów. Panie uczestniczące w projekcie podziękowały naszej młodzieży za ciekawe prace i miłą atmosferę podczas projektu. Wszyscy uczestnicy wernisażu mieli możliwość wysłuchania krótkiej historii „portretu”, którą na tą okazję przygotowała i zaprezentowała, uczennica klasy 2 b, Gabriela Łuczka. Pomysłodawczynią projektu jest pedagog szkolny pani Katarzyna Manachiewicz. Wystawę przygotowała pani Dorota Jasek nauczyciel rysunku i malarstwa.
Uroczystość zakończyła się brawami i wręczeniem, przez naszą młodzież, kwiatów zaproszonym gości.

Źródło: Liceum Plastyczne w Zamościu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments