Zamość: Wernisaż wystawy „Droga” autorstwa członków Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego.

0
443
GAIA

Zamojski Dom Kultury i Zamojska Grupa Fotograficzna GT zapraszają na otwarcie wystawy pt. „Droga” autorstwa członków Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego.

Rejestracja obrazu DROGA członków Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego to dokumentalny przekaz o szerszym wymiarze niż potoczne rozumienie tego pojęcia. DROGA to często alegoria, na której ludzie codziennie odciskają swoje piętno, z którą nieustannie splatają się ich losy i rodzi się pytanie o przyszłość człowieka. Patrząc na DROGĘ, oceniamy też przeszłość: czy żyliśmy w zgodzie z naturą oraz zdobywanym bezustannie doświadczeniem i kształtowanymi w jego wyniku przekonaniami. A trzeba niekiedy podejmować trudne decyzje podczas naszej codziennej egzystencji, trzeba być lub nie być obecnym. Codzienność naszych sumień konfliktów rozchodzenia się dróg trafnie ujęła Maria Konopnicka: „Tu się droga załamała, Tu się droga zawróciła, Gdzie ta brzoza stoi biała I gdzie stoi ta mogiła…”

Przedstawione na wystawie obrazy realistyczne ukazują nieustannie zmieniający się świat zewnętrzny, który istnieje w rzeczywistości w sposób zgodny z naszą obserwacją życia. Główna rola takich zdjęć to utrwalenie w pamięci tego, co wkrótce zniknie z naszego   krajobrazu.

Uczestnicy wystawy :

Andrzej Alicki, Jarosław Bierć, Ewa Bijak, Radosław Ciepłucha,  Kazimierz Jankowski,

Krzysztof Kadziewicz, Wiesław Korycki, Zuzanna Kościuszko, Ewa Parfieniuk,

Małgorzata Pawelczyk, Agnieszka Pilecka, Zbigniew Sadowski, Joanna Sawicka,

Marek Tomaszuk, Cezary Werpachowski i Czesław Zdanowicz

Wernisaż wystawy odbędzie się 25.01.2019 (godz. 18.00). Wezmą w nim udział członkowie BTF : Ewa Bijak, Krzysztof Kadziewicz, Wiesław Korycki, Joanna Sawicka i prezes BTF Czesław Zdanowicz.

Wystawa będzie czynna do 25 lutego 2019.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments