Zespół „Krasnobrodzki Gospel” wyśpiewał pierwsze miejsce w Będzinie!

0
1041
fot. Piotr Wyparło
- reklama-

Zespół „Krasnobrodzki Gospel” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury – zajął I miejsce w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych.

Tegoroczny Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To prestiżowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie o ogromnym zasięgu. Po grudniowych eliminacjach rejonowych, które odbyły się w 33 miejscowościach w całej Polsce (w tym również w Krasnobrodzie) i 5 miejscowościach poza granicami kraju (Białoruś i Ukraina), spośród 1625 uczestników wybrano 139 najlepszych zespołów i solistów, którzy wystąpili w finale festiwalu w Będzinie. Od czwartku do soboty (10-12 stycznia) jury w składzie: przewodniczący: dr hab. Benedykt Odya, dr hab. Teresa Krasowska, dr hab. Paweł Sobierajski, wysłuchało aż 346 kolęd i pastorałek.

Wykonane przez „Krasnobrodzki Gospel” kolędy „W żłobie leży”, „Pośpieszcie o wierni” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, tak zachwyciły jurorów, że pierwszą nagrodę postanowili przyznać właśnie im. Zespół otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 zł, ufundowaną przez Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

Wśród laureatów tegorocznego finału festiwalu w Będzinie jest również inny laureat krasnobrodzkich eliminacji – solista Franciszek Barnowski z Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego, który zdobył trzecie miejsce w kategorii soliści – młodzież.

źródło: KDK

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments