Z ostatniej chwili! Prezes PGK Jarosław Maluha zawieszony w obowiązkach

5
982

Prezes Zarządu Spółki PGK Jarosław Maluha został zawieszony w obowiązkach. „Powodem tej decyzji jest fakt wszczęcia postępowania przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy organizacji przetargów w PGK sp. z o.o.” – czytamy w wydanym przez Prezydenta Andrzeja Wnuka oświadczeniu (poniżej publikujemy jego treść). Do czasu wyjaśnienia sprawy pełniącym obowiązki prezesa PGK, ma być Andrzej Lubczyk, w przeszłości wiceprezydent Zamościa.

7.01.2019 r. Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Zamościu, na moją prośbę, zdecydowała o zawieszeniu w obowiązkach prezesa Zarządu Spółki, pana Jarosława Maluhy. 

Powodem tej decyzji jest fakt wszczęcia postępowania przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy organizacji przetargów w PGK sp. z o.o. Postępowanie toczy się w sprawie i na dzień dzisiejszy trudno jest przesądzać o efekcie tych czynności, które zostały wszczęte na skutek doniesienia Rady Nadzorczej z września ub.r. Pomimo to, działając dla dobra spółki, RN na mój wniosek podjęła tę trudną decyzję i zawiesiła Prezesa w pełnieniu obowiązków, dając mu również szansę oczyścić się z ewentualnych pomówień. Ufam, że prokuratura wyjaśni wszelkie wątpliwości. 

Na czas wyjaśnienia sprawy, RN powołała pana Andrzeja Lubczyka na stanowisko wiceprezesa spółki. Andrzej Lubczyk, w przeszłości wiceprezydent Zamościa, jest doświadczonym menedżerem, który przez ostatnie 4 lata był wiceprezesem Zakładu Gospodarki Lokalowej sp. z o.o.

Podpisano:

Andrzej Wnuk

Prezydent Zamościa

 

 

 

 

- reklama-
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mpk

Pan Lubczyk był też nauczycielem religii.

ten wybitny specjalista prowadził katechezę w ekonomiku jeszcze za czasów innego „wybitnego” menedżera marka grzelaczyka zatrzymanego przez cba i aresztowanego pod zarzutem korupcji

specjalista

katecheza wkracza do PGK jako dodatkowa usługa płatna czy darmowa

nowy
Reply to  specjalista

pasowało by cię wyspowiadać.

ja z zamoscia

Był też V-ce Prezydentem i na pewno nie kradnie.