Nowi strażnicy graniczni ślubowali. W tym roku NOSG przyjmie jeszcze 100 funkcjonariuszy

0
712
Fot. NOSG w Chełmie

9 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej złożyło w miniony piątek, 4 stycznia uroczyste o ślubowanie. W 2019 roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie planuje przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy. 

Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego NOSG oraz w obecności kadry kierowniczej Oddziału i rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy. 

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielił kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

Uroczystość była również okazją do podpisania porozumienia o współdziałaniu pomiędzy Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej i 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej [CZYTAJ: Porozumienie Lubelskich Terytorialsów i Nadbużańskich Pograniczników].

Nowo przyjęci funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym SG by latem powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie w trybie ciągłym prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W 2019 roku NOSG planuje przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy

Kandydaci na strażników granicznych powinni spełniać szereg wymogów. Służbę może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

Dokumenty od kandydatów przyjmowane będą po wcześniejszym wyznaczeniu terminu do ich złożenia.

Zapisy kandydatów zainteresowanych złożeniem dokumentów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel. 82-568 50 92 lub 797 337 619.

Ponadto, istnieje możliwość umówienia terminu złożenia wymaganych dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej (w treści e-maila należy podać imię i nazwisko tylko jednego kandydata): [email protected]. Wyznaczenie terminu złożenia dokumentów nastąpi poprzez przesłanie informacji zwrotnej do kandydata, na adres z którego wysłano zgłoszenie.

Poprzedni artykułImpreza charytatywna w ramach 27. Finału WOŚP w Galerii Twierdza w Zamościu
Następny artykuł“Miłość w Paryżu”. Wyjątkowy koncert walentynkowy w ZDK-u
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments