Zamość wypisał się ze Związku Miast Polskich

4
1425

Po 12 latach członkostwa Zamość opuścił Związek Miast Polskich. Jako powód odejścia z organizacji władze Zamościa podały zbyt duże koszty, które w związku z członkowstwem ponosi miasto oraz brak realnych korzyści. Ostateczną decyzję o wystąpieniu ze ZMP podjęli radni podczas grudniowej sesji. 14 radnych głosowało ”za”, 2 ”przeciw”, 7 wstrzymało się od głosu.

4 lata byłem na posiedzeniu Związku Miast Polskich. Mogłem poznać kompetencje i działania i dlatego jestem przekonany, że nasze uczestnictwo jest tam zbędne, płaciliśmy rocznie 20 tys. składki, a nie mieliśmy z faktu członkowska wymiernych korzyści – przekonywał podczas posiedzenia rady Prezydent Wnuk.

Przeciwny opuszczeniu organizacji był m.in.: Grzegorz Podgórski (KWW Marty Pfeifer):

Walczymy o to, by Zamość był miastem elitarnym a ”uciekamy” z tak ważnej dla nas organizacji. Rozumiem argumenty, jednak nie powinniśmy robić tego tak pochopnie. To organizacja z ponad 100 letnią tradycją – argumentował Podgórski.

Związek Miast Polskich (ZMP) to organizacja samorządów miejskich powołana do opracowywania wspólnego stanowiska wobec rządu i promocji miast członkowskich w Polsce i za granicą. Do ZMP należy obecnie blisko 300 miast, w tym 8 z województwa lubelskiego. Są to: Biała Podlaska, Chełm, Lubartów, Lublin (prezydent Lublina Krzysztof Żuk pełni funkcję wiceprezesa ZMP), Łuków, Międzyrzec Podlaski, Puławy, Świdnik. W 2018 r. ze ZMP wystąpił Kraśnik. Teraz decyzję o odejściu podjął także Zamość.

Poprzedni artykułKolejny “Sylwester z Dwójką” odbędzie się w Zamościu? Prezydent Wnuk:”Prowadzimy rozmowy na ten temat z TVP”
Następny artykułUWAGA! Kolizja na Piłsudskiego (ZDJĘCIA)
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krupi

Polityka wzięła górę na rozsądkiem i dobrem miasta.

kent

No i dobrze skoro ZERO z tego pożytku. Ktoś sobie tylko odpowiednie pensyjki wypłaca z tych składek

Good decision

Jeśli były wysokie koszty, to w pełni rozumiem tę decyzję

władek

czy w tej radzie dba ktoś o dobro miasta dało się zaobserwować na pierwszej sesji, trzeba się wycofywać ze wszystkiego bo kasa musi być na dobrze opłacanych stastystów