Nowa Wiceprezydent Małgorzata Bzówka: “Moim marzeniem i zadaniem jest zbudowanie w Zamościu filharmonii”

13
2000

Prezydent Andrzej Wnuk podczas zwołanej w ratuszu konferencji prasowej zaprezentował swojego nowego zastępcę. Została nim Małgorzata Bzówka dotychczasowa dyrektor Wydziału Kultury i Sportu w zamojskim magistracie. Drugiego zastępcę poznamy najprawdopodobniej za miesiąc.

Przypomnijmy, że dotychczasowi zastępcy Prezydenta Wnuka – Magdalena Dołgan i Andrzej Zastąpiło zdecydowali, że w nowej kadencji zakończą współpracę z Urzędem Miasta. Dziś (2 stycznia) stanowisko I Zastępcy objęła oficjalnie Małgorzata Bzówka. Będzie ona sprawować bezpośredni nadzór nad wydziałami: Oświaty, Ewidencji Kierowców i Pojazdów, Kultury i Sportu, Gospodarki Komunalnej, a także Biurem Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej oraz Biurem Rady Miasta.

– Pani Małgorzata Bzówka jest bardzo dobrym pracownikiem, fachowcem, ma moje pełne zaufanie. Chciałbym, aby te talenty, które posiada Prezydent Bzówka były w pełni wykorzystane w ratuszu – przedstawił swoją nowo powołaną zastępczynię Prezydent Andrzej Wnuk.

– Serdecznie dziękuję za zaufanie. Nie wyobrażałam sobie siebie na tym stanowisku. Jest to dla mnie duże zaskoczenie. Moim największym marzeniem jest zabudowanie filharmonii. Jest to dla mnie priorytet. Kultura będzie dla mnie bardzo ważnym elementem, ale myślę, że wszystkie dodatkowe dziedziny, które będę nadzorować, również rozwijać się będą tak, by mieszkańcom żyło się jak najlepiej. – podkreśliła Małgorzata Bzówka.

Podczas spotkania Wiceprezydent oraz Prezydent Andrzej Wnuk wspomnieli również o planach remontu budynku Zamojskiego Domu Kultury

Remont tego budynku to konieczność, aby można było w normalny sposób organizować różnego rodzaju uroczystości czy spektakle. W tym momencie budynek jest w fatalnym stanie, wręcz wstyd jest zapraszać tam jakiekolwiek gwiazdy. Pierwszy krok w stronę remontu ZDK-u już zrobiliśmy – uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Chcemy ten remont jak najszybciej przeprowadzić – poinformowała Małgorzata Bzówka.

Prezydent Andrzej Wnuk dodał, że pozwolenie na budowę trzeba było przygotować od nowa, gdyż poprzednie pozwolenie wydane jeszcze za czasów Prezydenta Zamoyskiego było oparte o błędną podstawę prawną, przez co miasto nie dostało dofinansowania z Unii Europejskiej na remont budynku. – Wykonaliśmy mnóstwo pracy, aby przygotować nową dokumentację, co nie było łatwe, gdyż cały obiekt ZDK- u jest położony na terenie dawnego cmentarza żydowskiego. Mimo wielu protestów ze strony Gminy Żydowskiej w końcu udało nam się uzyskać pozwolenie na budowę, a także zgodę konserwatora zabytków i znów możemy aplikować o środki unijne. – wyjaśnił Prezydent Wnuk – Oprócz tego, w tegorocznym budżecie na rozpoczęcie prac w Zamojskim Domu Kultury przeznaczyliśmy 1,5 mln zł. Chcemy wyremontować salę widowiskową łącznie ze sceną i widownią, a także klatki schodowe i windy, tak by udostępnić cały obiekt szerszej widowni oraz dostosować go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przez najbliższe trzy miesiące obowiązki dyrektora Wydziału Kultury i Sportu będzie pełnić Agnieszka Kowal – dyrektor Wydziału Oświaty.

Kto zostanie II Zastępcą Prezydenta? Jak poinformował Prezydent Wnuk – Jego personalia poznamy najprawdopodobniej na początku lutego. Do końca stycznia formalnie jest nim Magdalena Dołgan, która obecnie przebywa na zaległym urlopie wypoczynkowym.

Poprzedni artykułKoncert Noworoczny ZPiT “Zamojszczyzna”
Następny artykułWkrótce ferie zimowe. Przypominamy terminy dla poszczególnych regionów.
Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K.P.

W Zamościu to brakuje zakładów pracy a filharmonia to widzimisie snobów. Pochłonie miliony złotych a pożytek znikomy

Jerry

A mi się marzy droga – czy Zamościa nie stać na wybudowanie 100 mb drogi ?? Całe osiedle czeka już 20 lat. a kasa idzie albo na zabytki, albo na imprezy i hulanki.. ZRÓBCIE W KOŃCU COŚ DLA MIESZKAŃCÓW !!

Waldek

Filharmonia nie będzie cieszyła sie dużym zainteresowaniem, będzie za to generowała potężne koszty dla miasta. Kultura – tak, ale mądrze.

j23

harmonia w zamosciu niech sie pani opamięta

Anonimowo

a może by tak kilka przedszkoli wybudować za miast filharmoni.

Mysza

A może zakłady budować a z kulturą dać sobie spokój bardziej zadbać o ludzi pracy a nie i snobow brać się za robotę a nie zabawa

Anonimowo
Reply to  Mysza

Kiedy zaborcy chcieli zniszczyć nasz naród w pierwszej kolejności niszczyli kulturę… ciekawe dlaczego?

observer

do K.P. czy samorządy budują zakłady pracy??? Człowieku, era komuna lato 50-tych to już przeszłość, Czas się obudzić towarzyszu.

Jaro

Zanim pani vice wzniesie się wysoko na chmurze swych marzeń, proponuję zacząć od czegoś bardziej przyziemnego -od sali teatralnej z prawdziwego zdarzenia w 60tys. mieście. Melomani mają filcharmonię w Lublinie-1,5 godziny drogi nie zrobi wielkiego kłopotu.

Anonimowo
Reply to  Jaro

Filharmonia pisze się przez samo “h” szanowny ekspercie od wszystkiego. A tak na marginesie sala koncertowa jest czymś naturalnym w mieście posiadającym orkiestrę symfoniczną i nie wyklucza innych potrzeb ( sala teatralna, zakłady produkcyjne czy słynne chodniki na osiedlach). Żyj i daj innym żyć a nie hejtuj zanim pomyślisz.

Do: Jaro
Reply to  Jaro

Przed pisaniem komentarza proponuję zacząć od czegoś bardziej przyziemnego – nauki ortografii☺.

zamosc1

Może warto pomyśleć wreszcie nad zakładem pracy a nie wiecznie o turystyce. Żadnych perspektyw żadnych możliwości . Ludzie za co wam płacimy jako podatnicy

tojemojemiasto

A ja chce jedno i drugie i jeszcze prosze pamietac o ulicy Okrzei bo czeka i czeka na jakis lifting z prawdziwego zdarzenia a tu lata mijaja i jest coraz gorzej…