Kawiarnia “Parkowa” wraca do parku (ZDJĘCIA)

2
2403

Rozpoczęły się prace budowlane w Parku Miejskim związane z budową obiektu restauracyjnego na miejscu dawnej “Parkowej”.

Przetarg na 20-letnia dzierżawę gruntu w Parku został rozstrzygnięty w maju 2018 roku. Teren przeznaczony pod kawiarnię to 519 m2. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego to teren z planowaną funkcją zabudowy usługowej, jest zlokalizowany w strefie pełnej ochrony konserwatorskiej. Zgodnie z warunkami przetargu, zakończenie budowy i oddanie kawiarni do użytkowania powinno nastąpić najpóźniej do końca 2019 r.

Zamojski park należy do najpiękniejszych w Polsce. Powstał w latach 1922-27, a zaprojektowany został przez Waleriana Kronenberga. Tworząc park, wykorzystano elementy fortyfikacji twierdzy. 14 czerwca 1966 roku otwarto w Parku sezonowa kawiarnię „Letnią”, nazwaną później „Parkową” (prowadziła ją p. Łypowa), od 1980 roku „Parkowa” czynna była od maja do września od 9.00-21.00 i mogła pomieścić 100 gości. „Parkowa” spłonęła w noc andrzejkową 1999 roku.

Poprzedni artykułUWAGA, dzisiaj ostatnia niedziela handlowa!
Następny artykułUWAGA: Fajerwerki a bezpieczenstwo
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stefan

gupi pomysł jakby rynku wielkiego było by mało . Dać piweczko i nocki w parku dość interesujące debilki. Zaorać oazę spokoju potrafią tylko tępe urzędniki . Pa

Tofik

Stefciu napij się zimnej wody.