Zamość: W mieście trwają kontrole punktów sprzedaży ryb i choinek

0
983
Fot. pixabay

Tuż przed świętami zamojscy policjanci i inspektorzy weterynarii przeprowadzają kontrole punktów sprzedaży karpi. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby handlujące rybami posiadają odpowiednie dokumenty oraz właściwe warunki do przechowywania żywych ryb. Mundurowi sprawdzają również miejsca sprzedaży choinek, kontrolując skąd drzewka pochodzą.

Policja przypomina także, że uśmiercanie ryb w punktach sprzedaży detalicznej musi odbywać się w miejscach do tego wydzielonych np. za parawanem, przenośną ścianką lub innym elementem konstrukcji niedostępnym dla osób postronnych. – Zabronione jest również uśmiercania ryb w obecności dzieci. Jest to zakaz bezwzględny, za złamanie, którego grożą konsekwencje karne – dodaje asp. Krukowska – Bubiło.

Oprócz punktów sprzedaży ryb, zamojscy policjanci kontrolują też miejsca, w których sprzedawane są choinki. Sprawdzają w szczególności czy sprzedający posiadają dokumenty potwierdzające pochodzenie drzewek. Jeśli okaże się, że drzewko pochodzi z kradzieży, sprzedawca musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments