Zamość: Przed nami V Orszak Trzech Króli

0
897

6 stycznia ulicami Zamościa już po raz piąty przejdzie Orszak Trzech Króli. W 2019 roku uliczne jasełka, które zorganizowane zostaną w ponad 700 miejscowościach w Polsce i na świecie, odbywać się będą pod hasłem “ODNOWI OBLICZE ZIEMI” nawiązującym do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Tak się składa, że w 2019 roku w Zamościu obchodzić będziemy jubileuszową 20. rocznicę pobytu Papieża Polaka, w związku z tym V Zamojski Orszak Trzech Króli wyruszy z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie w 1999 roku gościł Jan Paweł II.

Będą sceny biblijne, śpiew kolęd pełnym głosem, a na pięknym Rynku Wielkim w Zamościu oddamy wszyscy za Trzema Królami pokłon Panu Jezusowi. Zapraszamy na zakończeniu Orszaku na grochówkę, gorące napoje przygotowane przez 32 WOG, “szczodraki zamojskie” z Cukierni Smakołyk, “gwiazdki królewskie” z PSS Społem i “kremówki papieski” przygotowane przez Stowarzyszenie 28+ z Gminy Zamość. – zapowiada Małgorzata Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Patronat honorowy nad V Orszakiem Trzech Króli w Zamościu objęli J.E. Ks. Biskup Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk, Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński.

Poprzedni artykułZamość: Obiekty OSiR w okresie świąteczno-noworocznym [HARMONOGRAM]
Następny artykułMieszkańcy Zamościa składają świąteczne życzenia w TVN-ie [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments