Ogólnopolski Ranking Szpitali 2018. Zamojski szpital „papieski” znów w czołówce!

3
2270

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu po raz kolejny uplasował się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu szpitali „Bezpieczny Szpital Przyszłości” 2018. Zamojska placówka zajęła 7 miejsce wśród 100 najlepszych szpitali w Polsce i 2 miejsce w woj. lubelskim.

Ranking, co roku przygotowywany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z „Rzeczpospolitą”, odbył się już po raz 15. Wyłoniono w nim 100 najlepszych szpitali wśród szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych z całej Polski. Przy ocenie pod uwagę brano następujące kryteria: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg oraz dostępność do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dodatkowym kryterium w tym roku było bezpieczeństwo pacjenta w zakresie występowania zakażeń szpitalnych i zużycia antybiotyków. Do tegorocznego rankingu zgłosiło się 207 szpitali z całej Polski.

Tytuł najlepszego ośrodka w kraju zdobył w tym roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu w ogólnopolskim rankingu uplasował się na 7 pozycji. Zajął też wysoką 2 pozycję w kategorii „sieć szpitali poziom III”. Jak podkreślają autorzy zestawienia, zamojski oddział kardiologii, którym od początku jego istnienia, czyli 1994 r., kieruje dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do leczenia zawału.

W zestawieniu 100 najlepszych szpitali znalazł się także Zamojski Szpital Niepubliczny. Placówka zajmuje 97. miejsce w rankingu.

Pełny ranking znajdziecie TUTAJ

zrzut ekranu 2018 12 13 o 09 40 24 Ogólnopolski Ranking Szpitali 2018. Zamojski szpital „papieski” znów w czołówce!
źródło: Ranking Szpitali 2018 – Rzeczpospolita
zrzut ekranu 2018 12 13 o 09 41 08 Ogólnopolski Ranking Szpitali 2018. Zamojski szpital „papieski” znów w czołówce!
źródło: Ranking Szpitali 2018 – Rzeczpospolita
zrzut ekranu 2018 12 13 o 09 41 24 Ogólnopolski Ranking Szpitali 2018. Zamojski szpital „papieski” znów w czołówce!
źródło: Ranking Szpitali 2018 – Rzeczpospolita

 

Poprzedni artykułWYSTAWA ZGF GT – MARTWA NATURA
Następny artykułZamojski Szpital Niepubliczny z certyfikatem „Szpital bez bólu”.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
margarytka

A ortopedia zamojska zajmuje pierwsze miejsce od końca!!!!!!!!!

rudy

Ciekawe co by napisali jak się miewa neurologia.

Tofik

Albo niech zmienią patrona, albo niech zmienią dyrektora.