Alicja i Donat Kowalscy- tkanina artystyczna i malarstwo. Wystawa w BWA

0
783
Alicja i Donat Kowalscy- tkanina artystyczna i malarstwo (fot. BWA Galeria Zamojska)
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska zaprasza w czwartek, 13 grudnia na wystawę prac Alicji i Donata Kowalskich. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00.

 

Alicja Kowalska

Urodzona w 1958 roku w Biłgoraju. Po ukończeniu zamojskiego Liceum Plastycznego studiowała w latach 1978 – 83 w Państwowej Wyższej Szkole Plastycznej w Łodzi i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na  Wydziale Malarstwa, gdzie otrzymała dyplom w pracowni tkaniny artystycznej prof. Lilli Kulki w 1983 roku. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tworzy w dziedzinie sztuki włókna. Od 1997 zajmuje się  pracą pedagogiczną (pracownia tkaniny, malarstwo, rysunek) w Liceum Plastycznym w Zamościu. Jest laureatką nagrody II stopnia Centrum Edukacji Artystycznej (2015) oraz II nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Nauczycieli (2016).

Donat Kowalski

Ur. 14 kwietnia 1958 r. w Szczebrzeszynie. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w 1983 r.
w pracowni prof. Jana Szancenbacha. W 1994 roku –  przewód doktorski w ASP w Krakowie,  w  2004 roku przewód habilitacyjny także w krakowskiej  ASP.  Od 1988 roku pracownik Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.  Aktualnie adiunkt II stopnia w Zakładzie Rysunku i Malarstwa nr II . Autor szesnastu wystaw indywidualnych, brał udział
w około 100 wystawach zbiorowych. W latach 1984/85 oraz 1999 roku –  Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

źródło: BWA Galeria Zamojska

Poprzedni artykułTomaszów Lubelski: Wigilia i wspólne kolędowanie na Rynku.
Następny artykułGm. Adamów: Otwarcie sezonu narciarskiego w Jacni
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments