500 plus wypłacą przed świętami?

0
1025

Święta Bożego Narodzenia wiążą się ze sporą ilością wydatków. To duże obciążenie zwłaszcza dla rodzin uboższych, wielodzietnych. Czy mogą one liczyć na to, że pieniądze z programu Rodzina 500 plus pojawią się na ich kontach jeszcze przed Wigilią? Z apelem do władz samorządowych, by należne rodzinom świadczenia (500 plus, świadczenia rodzinne i alimentacyjne) zostały wypłacone jeszcze przed świętami, wystąpiła Minister Rodziny i Pracy Elżbieta Rafalska.

“Zwracam się do Państwa z apelem o dołożenie wszelkich starań, aby w Państwa miastach i gminach wypłata należnych rodzinom świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, nastąpiła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia” – głosi list skierowany do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Minister Rafalska przypomina, że rząd zabezpieczył środki finansowe na wypłatę tych świadczeń, a wypłata przed świętami “pozwoli zapewnić polskim rodzinom wsparcie materialne, które przyczyni się do godnego i spokojnego spędzenia tego szczególnego okresu”.

Poprzedni artykułGm. Adamów: Otwarcie sezonu narciarskiego w Jacni
Następny artykułWYSTAWA ZGF GT – MARTWA NATURA
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments