Zamość: Pracownicy administracji sądowej protestują. Rozprawy odwołane

3
1339
fot. Sąd Rejonowy w Zamościu

Dziś (10 grudnia) ruszył ogólnopolski protest pracowników sądów. Sekretarki, protokolanci oraz inni pracownicy administracji sądowej domagają się podwyżek i masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie. Sytuacja podobnie wygląda także w Zamościu. Jak udało nam się dowiedzieć z 92 pracowników Sądu Rejonowego w Zamościu do pracy przyszło dziś tylko 32. Instytucja zmuszona była odwołać zaplanowane na dziś rozprawy. 

Z 92 pracowników sądu dziś obecnych jest tylko 32. – mówi nam Zbigniew Bełz, Dyrektor Sądu Rejonowego w Zamościu38 osób przeszło na L4, 9 pracowników jest na urlopach wypoczynkowych, przyczyn nieobecności pozostałych 13 osób jeszcze nie znam, prawdopodobnie dostarczą oni zwolnienia lekarskie.

Tak duża absencja sprawiła ogromne utrudnienia w funkcjonowaniu sądu. Instytucja zmuszona była odwołać zaplanowane na dziś rozprawy.

Praca sądu, delikatnie mówiąc, jest daleka od doskonałości – nie ukrywa dyrektor zamojskiego Sądu Rejonowego w Zamościu, Zbigniew BełzNie prowadzimy dzisiaj rozpraw, jest to bardzo kłopotliwe dla naszych klientów, szczególnie tych którzy przyjechali z daleka. – dodaje

Zaznacza, że w kolejnych dniach będzie podobnie, gdyż pracownicy wzięli zwolnienia na okres 3 – 5 dni, niewykluczone też, że je przedłużą.

Nie wiemy jak sytuacja wygląda w Sądzie Okręgowym w Zamościu, gdyż nie udało nam się skontaktować z jego kierownictwem.

Ogólnopolski protest pracowników sądów ma potrwać do 21 grudnia.

Poprzedni artykułŚwiąteczna zbiórka żywności Stowarzyszenia „Krok za Krokiem”
Następny artykułVIII Turniej Mikołajkowy w Halowej Piłce Nożnej
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Obrycki

Kiedy procesy trwają po przeszło rok to nikt z tych sądowych wieprzy nie protestuje ? Pozdrowienia dla “sędziego” Bogdana giganta Temidy.

Kik

Sądy to mają przechlapane bo zawsze połowa odwiedzających wychodzi niezadowolona. Inaczej być nie może, taki lajf.

Żenada...

I właśnie sprawiedliwe sądy pomagają wszystkim złodziejom od których nie można wyegzekwować należności brawo wy gwiazdy ciagle im źle żenada komu tym problem robicie ? Ludziom co maja różne sprawy dobre i złe a jak chcecie się obrażać na władze to nie ten kierunek niezależne sądy.