Legalne obstawianie zakładów bukmacherskich możliwe jest tylko u bukmacherów z polskim zezwoleniem

0
597

Wybór legalnego bukmachera wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla wszystkich osób zainteresowanych obstawianiem zakładów. Korzystanie z usług firmy bukmacherskiej z polską licencją przynosi większe korzyści niż gra u nielegalnego bukmachera.

Obstawianie zakładów bukmacherskich zazwyczaj kończy się poniesieniem strat finansowych, a często także poważnym uzależnieniem. Najlepiej więc w ogóle się w to nie angażować. Jednak miłośników zakładów nie brakuje, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się nieco temu zagadnieniu i przeanalizować korzyści, jakie wynikają z wyboru legalnej firmy bukmacherskiej. Legalnej, czyli takiej, która otrzymała zezwolenie od polskiego Ministerstwa Finansów.

W środowisku polskich typerów można się spotkać z opinią, że obstawianie wyników spotkań u legalnych bukmacherów to – pisząc eufemistycznie – mało rozsądny wybór. Powód? Niższe wygrane, co jest spowodowane koniecznością odprowadzenia 12% podatku i często także dodatkowego podatku od wygranej. Podejście to nie jest jednak właściwe, gdyż zawsze trzeba pamiętać o tym, że w przypadku wykrycia udziału w nielegalnej grze hazardowej, gracz nie dość że może utracić całą wygraną, to dodatkowo nałożona może zostać na niego bardzo dotkliwa kara. Sam ten fakt przemawia za wyborem legalnych bukmacherów. Jednak bezpieczeństwo materialne to nie wszystko. Warto zdać sobie sprawę, że korzystanie z oferty licencjonowanych bukmacherów niesie ze sobą również wiele innych korzyści, które także są bardzo ważne. Mamy tutaj na myśli korzyści niematerialne, bardzo często i niesłusznie bagatelizowane.

Wsparcie polskiego budżetu

Choć sytuacja polskiej gospodarki oraz narodowego skarbca sukcesywnie się poprawia, to takiego stanu rzeczy nie da się utrzymać bez ostrej walki z szarą strefą. Elementem tej batalii było m.in. znowelizowanie Ustawy hazardowej, która po 1 kwietnia 2017 roku wygląda już znacznie inaczej niż w latach poprzednich. Te zmiany w prawie pozwoliły skutecznie ścigać nielegalne zagraniczne firmy bukmacherskie, które grały na nosie polskiego podatnika i uszczuplały dochody państwa nie płacąc w naszym kraju podatków – a mówimy tutaj o kwotach rzędu miliardów złotych.

Niezależnie od tego, czy uważasz się za państwowca czy też nie, żyjemy w określonych warunkach gospodarczych. Im lepsza jest sytuacja budżetowa kraju, tym więcej korzyści wynika z tego dla każdego z nas. Pieniądze z podatków są przecież przeznaczane na budowy i remonty dróg, służbę zdrowia, itd. Korzystając z oferty wyłącznie legalnych firm bukmacherskich dokładasz swoją cegiełkę do walki z szarą strefą i masz pewność, że część Twoich pieniędzy w postaci podatku nie trafi do Wielkiej Brytanii, Gibraltaru czy na Maltę, ale zostanie w Polsce.

Poprawa wizerunku branży bukmacherskiej

Nie ma się co oszukiwać. Bukmacherka nie cieszy się w naszym kraju dobrą sławą, a duża część społeczeństwa patrzy na nią przez pryzmat wyłącznie uzależnienia od hazardu. Trudno się też temu dziwić, skoro przez lata branża bukmacherska funkcjonowała w dość niejasnym środowisku prawnym i nie była w żaden rozsądny sposób uregulowana.

Im lepiej mają się legalni bukmacherzy, tym mniejszy ostracyzm spotyka całą branżę, a pośrednio także samych typerów. Korzystając z nielegalnych stron do obstawiania online, na własne życzenie skazujesz się na problemy jakie mogą z tego wyniknąć (utrata całej wygranej oraz dodatkowo ogromna kara finansowa), a przede wszystkim wspierasz podmioty, które wprost lekceważą polskie prawo. 

W wielu krajach na świecie obstawianie wyników spotkań traktowane jest jako zwykła rozrywka i normalna, akceptowana w społeczeństwie forma aktywności. W Polsce jeszcze do tego długa droga, ale każdy może przyczynić się do zmiany opinii na temat branży bukmacherskiej. Omijanie szerokim łukiem nielegalnych bukmacherów bardzo w tym pomaga.

Mniejsze ryzyko uzależnienia

Kluczowym elementem znowelizowanej Ustawy hazardowej jest nałożenie na legalnych bukmacherów obowiązku wprowadzenia mechanizmów chroniących graczy przed wpadnięciem w sidła uzależnienia od hazardu. W tym celu bukmacherzy muszą m.in. wdrożyć regulamin odpowiedzialnej gry, weryfikować wiek wszystkich graczy i umożliwić graczom kontrolę czasu poświęcanego na obstawianie wyników. Bukmacherzy nie mogą także umożliwiać swoim klientom gry na kredyt. Dla niektórych graczy te rozwiązania mogą nie wydawać się zbyt potrzebne, ale istnieje ogromna grupa osób bardzo podatnych na uzależnienia, którzy dzięki takim obostrzeniom naprawdę mogą uniknąć życiowego dramatu.

Oczywiście nie jest tak, że obstawiając u legalnego bukmachera na pewno nie zostaniesz hazardzistą. Ryzyko jest jednak znacznie mniejsze, choć musisz pamiętać że ciągle jest ono jak najbardziej realne, gdyż zakłady potrafią bardzo silnie uzależniać.

Pomoc dla polskiego sportu

Na pewno zauważyłeś, że firmy bukmacherskie masowo wspierają polski sport, w tym rozgrywki klubowe i konkretne zespoły. Musisz zatem wiedzieć, że prawo do takiego sponsoringu mają tylko legalni bukmacherzy. Wybierając ich ofertę pośrednio sam zostaniesz sponsorem wspieranego klubu czy zawodnika.

Mniejsze ryzyko utraty pieniędzy

Nie chodzi tutaj tylko o wspomniane mechanizmy chroniące gracza przed roztrwonieniem całego majątku na obstawianiu. Legalne firmy bukmacherskie oferują sprawdzone i najbezpieczniejsze systemy płatności (do wykonywania wpłat i wypłat), w tym te udostępniane przez banki. Z kolei nielegalni bukmacherzy, których strony trafiły do rejestru domen zakazanych, nie mogą korzystać z takich usług.

Nielegalni bukmacherzy odcięci są od podstawowych metod płatności (przelewy bankowe, karty kredytowe, popularne portfele), a więc próbują ratować się udostępnianiem bardzo mało znanych i niekoniecznie zawsze bezpiecznych metod. Przelewając swoje pieniądze na zagraniczny rachunek, korzystając ze zupełnie nieznanych rozwiązań płatniczych czy udostępniając swoje dane na niezabezpieczonej witrynie, ponosisz ogromne ryzyko utraty środków lub przechwycenia danych osobowych przez nieodpowiednią osobę. Wiadomo, z czym może się to później wiązać.

Wspomnijmy także o tym, że typerzy, którzy obstawiają na nielegalnych stronach bukmacherskich, mogą mieć duże problemy w sytuacji niespodziewanego postępowania bukmachera. W momencie, gdy taki bukmacher np. z dnia na dzień zamknie swój interes, praktycznie nikt nie będzie w stanie pomóc graczowi. Nawet jeśli spróbuje on poszukać sprawiedliwości na policji, będzie musiał przyznać się do łamania prawa grając w takich firmach, co oczywiście wiąże się z konsekwencjami finansowymi (grzywna do 120 stawek dziennych i utrata wszystkich wygranych). Pamiętajmy jednak, że nielegalne zagraniczne firmy bukmacherskie mogą mieć swoje siedziby w najróżniejszych zakątkach świata, więc być może nawet zgłaszając sprawę na policję nie uda się odzyskać powierzonych takiej firmie pieniędzy.

Wszystkie wspomniane powyżej korzyści być może nie przemawiają do wyobraźni tak, jak obietnica trochę wyższej wygranej, ale z pewnością mają swoją wagę. Jeśli więc lubisz wnosić zakłady bukmacherskie, rób to zgodnie z prawem i w sposób odpowiedzialny. W tym kontekście cena podatku jakim zostaniesz obciążony przez bukmachera nie wydaje się być wygórowana.

(Materiał powstał przy współpracy z partnerem)

pilka zaklady 06 Legalne obstawianie zakładów bukmacherskich możliwe jest tylko u bukmacherów z polskim zezwoleniem

Poprzedni artykułBezpłatne ECHO SERCA
Następny artykułZamość: Otwierają pierwszą w naszym regionie jadłodzielnię! PODAJ DALEJ
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments