Zamość: Święty Mikołaj z reniferem będzie gościł przy sklepie E. Leclerc

0
910
Fot. E.Leclerc/Facebook

Święty Mikołaj wraz ze swoim reniferem pojawi się jutro (6 grudnia) przed zamojskim sklepem E. Leclerc (ul. Wyszyńskiego). Niezwykłą parę będzie można tam spotkać w godzinach 13.00-16.00. Towarzyszyć im będą wolontariusze akcji „Adrian, nie jesteś sam!”, którzy przeprowadzą zbiórkę pieniędzy.

Renifer jest mieszańcem minizoo przy hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, przyjechał tam prosto z Laponii w Finlandii. W rolę Mikołaja wcieli się jego opiekun ks. Michał Przybysz, dyrektor hospicjum. Każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tym wyjątkowym duetem. Nie zabraknie też słodyczy dla dzieci. W trakcie wizyty, wolontariusze zbierać będą pieniądze na rzecz 14 – letniego Adriana Kielara z Łabuń – Reformy. Chłopiec jest po przeszczepie szpiku i potrzebuje odpowiednich warunków – w miarę sterylnego pokoju z łazienką, by dojść do pełni sił i wrócić do kolegów, do szkoły. Marzenie Adriana o własnym kąciku na poddaszu małego domku, pomaga Spełnić zawiązany w październiku Komitet Społeczny na rzecz akcji „Zróbmy pokój dla Adriana”.

W Centrum Handlowym E. Leclerc z okazji Mikołajek czekać będą też inne atrakcje. Dziś, 5 grudnia w godzinach 15.30-19.30 oraz 6 grudnia w godzinach 14.00-19.30 wewnątrz sklepu również spotkać będzie można Św. Mikołaja. Towarzyszyć mu będą Śnieżynki oraz Bałwanek. Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, m.in: modelowanie balonów, malowanie twarzy, gry zespołowe i integracyjne, zbijanie wielkich kręgli, rzut do kosza, twister, kolorowanki, wyścigi,wspólne śpiewanie piosenek a przede wszystkim rozdawanie prezentów!

 

 

 

Poprzedni artykułLekarze wystawiają e-zwolnienia
Następny artykułBój nasz (prawie) ostatni
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments