Zamość: Wieczór Dobroczynności pod honorowym patronatem Anny Jurksztowicz – Dębskiej.

0
735

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizuje po raz szósty imprezę charytatywną pn. „odDAM ‒ Patriotyczny Wieczór Dobroczynności”. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia 2018 r. w ARTIS Hotel &Spa (początek godz. 17.00). W programie wydarzenia m.in.: występy artystyczne wychowanków Stowarzyszenia i wystawa prac przez nich wykonanych, tańce narodowe oraz smaczny poczęstunek. Honorowy patronat nad tegorocznym Wieczorem Dobroczynności sprawuje piosenkarka Anna Jurksztowicz – Dębska.

Każdy z uczestników Wieczoru może wesprzeć działania Stowarzyszenia na rzecz budowy przy ul. Kresowej 24 w Zamościu „Rodzinnego Domu” Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

– Przez 28 lat wychowankowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu stali się dorosłymi ludźmi. Z powodu ich ciężkiej niepełnosprawności nadal potrzebują wsparcia w postaci terapii, rehabilitacji, opieki. Zwłaszcza, że ich rodzice w nieunikniony sposób starzeją się i… odchodzą. Dziś nie ma dla nich godnej przyszłości. Aby im pomóc i być z nimi solidarnym w ich dramatycznie trudnej sytuacji musimy wspólnie zbudować dla nich RODZINNY DOM. To wyzwanie ma cenę: 15 milionów złotych! Wszystkie ręce na pokład! Stańmy się Darczyńcami na trwale zapisanymi jako Owoce Drzewa Wdzięczności Rodzinnego Domu przy ulicy Kresowej w Zamościu i w sercach jego mieszkańców! – apeluje Maria Król, Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Poprzednie edycje Wieczoru Dobroczynności wsparły m.in. Pierwsza Dama Anna Komorowska, przekazując srebrną broszę z kamieniem (2014), Małgorzata Kidawa-Błońska – Marszałek Sejmu RP, która podarowała nam w darze srebrny naszyjnik z krzemieniem pasiastym wraz z dedykacją (2015). Wsparcia udzieliła nam również Wiceprezydent Miasta Lublin ofiarując pamiątkowy naszyjnik. Mamy nadzieję, że i w tym roku inne Damy Wielkiego Serca pójdą ich śladem.

– Co roku również staramy się, aby Wieczór Dobroczynności objęty był Honorowym Patronatem. W 2017 roku Honorowym Patronatem imprezę objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W roku bieżącym uczyniła to znana i ceniona piosenkarka Anna Jurksztowicz-Dębska. – mówi Maria Król.

Wieczór Dobroczynności „odDAM” to w 2018 roku wydarzenie patriotyczno – artystyczne.  Wychowankowie Stowarzyszenia przedstawią specjalny program muzyczny, taneczny
i teatralny związany z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Całość imprezy organizowana jest przy zaangażowaniu wolontariuszy, sympatyków
i współpracowników Stowarzyszenia.

Więcej o inicjatywie przeczytacie tutaj: https://www.rodzinnydom.spdn.pl/

zrzut ekranu 2018 12 4 o 10 48 01 Zamość: Wieczór Dobroczynności pod honorowym patronatem Anny Jurksztowicz - Dębskiej.

 

 

Poprzedni artykułZostań darczyńca Szlachetnej Paczki w woj. lubelskim!
Następny artykułStowarzyszenie Zamość – nasz wspólny dom: “Podwyżka diet radnych w wysokości 75 % jest stanowczo za wysoka”.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments