Apartamentowca na Starówce jeszcze nie widać, a mieszkania już wyprzedane

3
3841

Choć budowa apartamentowca na zamojskiej Starówce przy zbiegu ul. Bazyliańskiej i Zamenhoffa na dobrą sprawę dopiero się rozpoczęła, to wszystkie 43 lokale mieszkalne, które mają się w nim znaleźć zostały już wyprzedane.

– Apartamenty wykupili klienci ze Stanów Zjednoczonych, Norwegii oraz różnych zakątków Polski, jednak nie tylko – wśród nabywców są też ludzie stąd – z Zamościa i okolic   – Jedno z mieszkań kupiła rodzina z Krakowa, dla której ceny podobnych nieruchomości na krakowskim Starym Mieście były zbyt wysokie.- mówi nam Błażej Bartecki, właściciel spółki Bartecki Development.

Ceny lokali mieszkalnych – jak zdradził nam inwestor – wynosiły od 6850 zł do 7100 zł za m2 brutto. –Większość nabywców traktuje zakup apartamentu jako inwestycję na przyszłość – dodaje Bartecki.

Oprócz luksusowych lokali mieszkalnych w Apartamentowcu „Bazyliańska 1” mieścić się będą też lokale usługowe. Jak zdradza Błażej Bartecki – Zainteresowanie zakupem nieruchomościami pod działalność usługową również jest spore. – Lokale w naszym apartamentowcu wykupiła już m. in.: kancelaria prawna, stomatolog, bank. Zainteresowany zakupem jest także przedsiębiorca z branży kawiarnianej – wylicza Bartecki.

Kiedy nabywcy będą mogli zasiedlić mieszkania? Jak dowiadujemy się od inwestora – właśnie zakończył się pierwszy etap budowy. – Wykonaliśmy potężną płytę fundamentową.  Zużyliśmy na to prawie 500 ton stali i 1000 m sześciennych betonu. Teraz zaczynamy kolejny etap – budowę ścian. Jeżeli zima nie będzie zbyt sroga, za około cztery miesiące budynek w stanie surowym powinien być gotowy.- mówi Bartecki i dodaje, że termin zakończenia prac wykończeniowych i przekazania gotowych mieszkań przewidziano na koniec 2019 roku.

 

 

- reklama-
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przedsiębiorca

Mało drzew. Jescze gorzej to wygląda z perspektywy nowej bramy lubelskiej, sama betonowa przestrzeń.

Anonimowo

gdzie byla informacja o spzedazy mieszkan ? NIGDZIE !!

Potencjalny nabywca

Nie zupelnie czysta gra,nie bylo nigdzie zadnego ogloszenia o sprzedazy mieszkan,jezeli byly to gdzie ?