Gry planszowe w kawiarni Kawa Na Ławę

0
793

Karty na stół!

W czwartek, 29 listopada odbyło się pierwsze wieczorne spotkanie przy grach planszowych z serii „Karty na Stół”. Organizatorem tego cyklu wydarzeń jest Zamojska kawiarnia Kawa Na Ławę. 

Na czwartkowe spotkanie przychodzimy z lekkim spóźnieniem i zastajemy wszystkie stoliki zajęte. Większość była wcześniej zarezerwowana. W Kawie Na Ławę jest gwarno i wesoło. W powietrzu unosi się zapach goździków i pomarańczy, którego źródło łatwo zlokalizować. W ten chłodny wieczór herbata rozgrzewająca jest napojem wybieranym przez większość z gości kawiarni.
Na stołach leżą już porozkładane gry planszowe. Naszą uwagę przyciąga, najgłośniejsza, pięcioosobowa grupa siedząca wokół planszy z dwudziestoma pięcioma, pozornie niepowiązanymi ze sobą wyrazami. Ta gra to „Tajniacy” – znakomity przedstawiciel gier imprezowych, które charakteryzują się prostymi zasadami i emocjonującą, pełną śmiechu rozgrywką.

Na kanapach pod oknem pięcioro licealistów świetnie się bawi, grając w Monopoly, w jedną z jej wielu tematycznych edycji. 

Sąsiedni stolik zajmuje „NIET!” – gra planszowa o mechanice podobnej do karcianego brydża, ale rozbudowanej o elementy taktyczne. Każda runda rozpoczyna się od drobnych modyfikacji zasad, które wg ustalonego klucza wprowadzają po kolei gracze. Tytuł nawiązuje do radzieckiego klimatu, w jaki ubrana została gra.

Na każdym stole leży inna planszówka. Przy jednym siedzą nastolatki, przy drugim studenci, przy kolejnym trzydziestolatkowie, ale łączy je jedno – wyraźnie widać, że gracze dobrze się bawią.

Kawa Na Ławę posiada bogatą kolekcję „planszówek”, które dostępne są dla naszych klientów na co dzień, oczywiście za darmo. – mówi nam Janek, organizator wydarzenia –Mamy gry planszowe i towarzyskie dla 2, 3, 5, 8, nawet 12 graczy. Cykl „Karty na Stół” – to po prostu dodatkowa okazja, by poznać nowe gry i zdobyć nowych znajomych. Na każdym spotkaniu będziemy tłumaczyć zasady kilku wybranych gier z naszej kolekcji. Jest to też szansa na spotkanie się w Kawie Na Ławę w niestandardowej, nocnej porze. Zaczynamy około godziny 18:00 i gramy do oporu. Kiedy nastąpi opór? Zobaczymy…

Póki co, nadchodzi czas na prezentację zasad wybranej na dzisiaj gry planszowej. Prowadzący otwiera pudełko z parowozem na okładce i rozkłada na stole dużą planszę z mapą XIX-wiecznej Europy. To „Wsiąść Do Pociągu” – nieskomplikowana gra strategiczna, w której gracze realizują bilety kolejowe, oznaczając kolejne odcinki podróży przy pomocy kolorowych wagoników. Wytłumaczenie zasad zajmuje 10 minut, rozgrywka nieco ponad godzinę.

Wybraliśmy tę grę na pierwsze spotkanie, gdyż jest to doskonała pozycja dla nowych graczy, którzy dotychczas mieli do czynienia wyłącznie z prostymi grami, jak Eurobiznes, Makao, czy Rummikub. „Pociągi” pozwolą im gładko przeskoczyć tę przepaść, jaka dzieli Chińczyka i karcianą Wojnę z tytułami cięższego kalibru, jak „Terraformacja Marsa”. – wyjaśnia nam Janek – Ta ostatnia wiąże się z dwu- lub trzy-godzinną rozgrywką, przy której „dymią czachy” od planowania najbardziej efektownych kombinacji zagrywanych kart. Podobnie długo trwa partia „Gry o Tron”, polegająca na przewidywaniu ruchów przeciwników, zawieraniu sojuszy i ich łamaniu – wszystko by zawładnąć fantastycznym królestwem Westeros.

W Kawiarni Kawa Na Ławę znajdzie się gra planszowa dla każdego! Zapraszamy rodziców z dziećmi, bo mamy także gry planszowe dla dzieciaków, a dla najmłodszych, poniżej 6. roku życia, puzzle. Przede wszystkim jednak do kontaktu z planszówkami zachęcamy młodzież i dorosłych – to dla nich tworzona jest obecnie zdecydowana większość gier. Różnorodność jest tu ogromna! Nie istotne, czy jesteś „imprezowiczem”, „myślicielem”, czy „nerdem”. Znajdzie się taka gra, która Ci się spodoba, gwarantuję!

Poprzedni artykułŚwietlny początek zimy już dzisiaj. Publikujemy SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
Następny artykułWażny komunikat. Otwarcie lodowiska o godzinie 18.00
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments