Kino nieobojętne, czyli Festiwal HumanDOC w CKF “Stylowy” [PROGRAM]

0
601
fot. www.piotrmastalerz.com

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na replikę 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. W programie pokazy światowej klasy filmów dokumentalnych, nagradzanych na najważniejszych imprezach filmowych. To niepowtarzalna okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. 

Festiwal HumanDOC odpowiada na potrzeby nowoczesnych Polaków, w szczególności młodych ludzi i studentów zainteresowanych szeroko pojętą tematyką społeczną, sprawami międzynarodowymi i problematyką globalną. Zamojska replika Festiwalu HumanDOC odbędzie się w CKF Stylowy w dniach 7-8 grudnia 2018, godz. 18:30. 

PROGRAM

7.12.2018 | 18:30  Festiwal HumanDOC cz. 1 

Filmy:

Ludzki pierwiastek (78’)

Arka prezydenta Anote (77’)

8.12.2018 | 18:30  Festiwal HumanDOC cz. 2 

Filmy: 

Upadek Aleppo (85’)

Kiedy owca staje się lwem (79’)

Bilet na każdy dzień festiwalu: 5 zł

LUDZKI PIERWIASTEK | The Human Element | reż. Matthew Testa, 2018,USA, Islandia,78’

My − ludzie jesteśmy siłą natury i wszystko, co czynimy, ma swoje konsekwencje, które ostatecznie sami ponosimy. W tym bogatym w piękne obrazy dramacie, gdzie sztuka miesza się z nauką, podążamy ścieżką słynnego fotografa środowiskowego Jamesa Baloga. Towarzyszymy mu, gdy przygląda się pożarom, huraganom, podnoszeniu się poziomu wód, a także gdy obserwuje górników zmagających się z rzeczywistością i zmieniającym się składem powietrza.

ARKA PREZYDENTA ANOTE | Anote’s Ark | reż. Matthieu Rytz, 2018, Kanada, 77’

Mała społeczność tworząca wyspiarskie państwo na Pacyfiku to pierwsza ofiara ocieplania się klimatu. Codziennie woda dosłownie zabiera ich domy. Zdesperowani ludzie szukają dla siebie nowego miejsca, rozważają nawet budowę podwodnego miasta. Co się z nimi stanie, gdy zabraknie lądu? Co się stanie z nami?

UPADEK ALEPPO | Aleppo’s Fall | reż. Nizam Najar, 2017, Norwegia, 85’

Kiedy arabska wiosna dotarła do Syrii, rebelianci skandowali hasła o wolności i godności. Dla syryjsko-norweskiego reżysera Nizama Najara wydarzenia te były oczywistą koleją rzeczy. Tymczasem pokojowe demonstracje spotkały się z brutalna odpowiedzią, po której nastąpiła wojna domowa. Nizam powraca do Aleppo − gdzie się urodził, by dowiedzieć się, dlaczego rebelianci wciąż nie wygrali wojny.

KIEDY OWCA STAJE SIĘ LWEM | When Lambs Become Lions | reż. Jon Kasbe, 2018, USA, 79’

Spadająca populacja słoni w Afryce przyciąga uwagę całego świata. Reżyser dokumentu, Jon Kasbe przez trzy lata podążał za kłusownikami i za strażnikiem słoni, by dowiedzieć się, kim są łowcy kości słoniowej i dlaczego ryzykują aresztowaniem, oburzeniem świata, a często własnym życiem. Czy pragną opływać w dostatki czy po prostu chcą zapewnić byt swoim rodzinom?

reklama nadia Kino nieobojętne, czyli Festiwal HumanDOC w CKF "Stylowy" [PROGRAM]
materiał organizatora

 

Poprzedni artykułZamość: Spełnili marzenie 11- letniego Stasia z domu dziecka. Chłopiec spotkał się ze swoim idolem
Następny artykułZamość: 1810 kg darów zebrano w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments