Budżet Obywatelski Zamościa. Mieszkańcy już głosują. [Harmonogram zebrań osiedlowych]

0
519

Do 7 grudnia będą się odbywać zebrania osiedlowe, podczas których mieszkańcy mogą głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim.

W głosowaniu podczas zebrań osiedlowych mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Można głosować wyłącznie na projekt dotyczący osiedla, na którym się zamieszkuje. Głosowanie tradycyjne, czyli za pomocą karty do głosowania, odbywa się poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu. Osoby, które głosowały przez internet, nie będą mogły głosować ponownie. Jak informuje magistrat – lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona do 12 grudnia 2018 r.

Zamojski Budżet Obywatelski realizowany jest od 2014 r. W ciągu czterech lat, decyzją mieszkańców miasta, na osiedlach pojawiły się place zabaw, wyremontowano chodniki, budowano ulice i parkingi. W latach poprzednich do rozdysponowania było po 100 tys. zł. na każde z szesnastu osiedli, od tego roku kwota zwiększyła się do 125 tys. Razem- 2 mln.zł.

Od roku 2018 mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy przez internet.

Poniżej publikujemy harmonogram zebrań mieszkańców:

zrzut ekranu 2018 11 27 o 09 37 25 Budżet Obywatelski Zamościa. Mieszkańcy już głosują. [Harmonogram zebrań osiedlowych]

zrzut ekranu 2018 11 27 o 09 38 24 Budżet Obywatelski Zamościa. Mieszkańcy już głosują. [Harmonogram zebrań osiedlowych]

 

Poprzedni artykułNagrody dla zamościanek w konkursie „Inny Herbert”
Następny artykułBadania usg JĄDER dla mężczyzn – trwają zapisy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments