Pierwsze takie derby

0
818
Fot. Kazimierz Chmiel
- reklama-

Mecze rywali zza przysłowiowej miedzy mają swoją specyficzną oprawę. Inny poziom mobilizacji, inna temperatura spotkania motywowana chęcią pokazania wyższości nad doskonale znanym sobie rywalem. Niedzielne starcie Padwy Zamość z AZS AWF Biała Podlaska (godz. 16, hala OSiR Zamość) nie będzie się różniło pod tym względem.

Będzie to mecz wyjątkowy dla obu drużyn, ponieważ stawką niedzielnego spotkania, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, będą ligowe punkty. W ostatnich latach, owszem, dość często dochodziło do starć zamojsko-bialskich, ale były to jedynie sparingi. Teraz sytuacja się zmieniła dzięki awansowi Padwy na zaplecze PGNiG Superligi.

Zawodnicy z Białej Podlaskiej tworzą obecnie bardzo mocną drużynę, wymienianą w jednym rzędzie z PWSZ Tarnów czy Czuwajem Przemyśl, a więc ekipami typowanymi do awansu. Bialczanie blisko promocji do elity byli już w poprzednim sezonie, tracąc pozycję lidera w końcowej fazie rozgrywek.

W kadrze trenera Dmitrija Tichana występuje obecnie dwóch zawodników z przeszłością w Padwie. Obrotowy Karol Małecki jest wychowankiem zamojskiego klubu, natomiast rozgrywający Karol Nowicki reprezentował żółto-czerwone barwy w drugoligowym sezonie 2016/2017

Zamościanie przystąpią do derbowej rywalizacji mając w pamięci sobotnią, bardzo wysoką porażkę w Tarnowie.

Porażka aż 17 golami na pewno bardzo boli, ale nie możemy jej przeżywać w nieskończoność. Trudno, stało się, jedziemy dalej. Jestem pewien, że mecz z Białą Podlaską będzie wyglądał zupełnie inaczej. Obie drużyny już sposobią się na ciężki bój – powiedział Marcin Czerwonka, trener Padwy.

W tym roku MKS Padwa Zamość gra razem z akcją Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jest to już 25. edycja zbiórki żywności, środków czystości i ubrań dla najbardziej potrzebujących. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Przed halą OSiR będą wolontariusze PDPZ, którzy będą przyjmować paczki od naszych kibiców. Darczyńcy, oprócz naklejki akcji otrzymają także klaskacz ufundowany przez Drukarnię Attyla.

Bilety w cenach: 18 zł – trybuna główna, 12 zł – normalny, 6 zł – ulgowy są do nabycia w recepcji hali OSiR od czwartku.

tekst: Piotr Orzechowski

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments