Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej nr 7

0
1043
- reklama-

Zamojska „Siódemka” uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem akcji było pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci, jak i dorosłych. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Wiele grup działających np. na portalu Facebook, pasjonujących się kodowaniem zachęcało do organizowania akcji w  ramach Tygodnia Kodowana, a tym samym wzięcia udziału w międzynarodowym wyścigu o pierwsze miejsce w ilości zgłoszonych wydarzeń. 

Szkoła Podstawowa nr 7 również aktywnie wzięła udział w CodeWeek. Na początku  zarejestrowano wydarzenia na stronie www.codeweek.eu, a później przez cały tydzień odbywały się zajęcia wykorzystujące najnowsze technologie informacyjno – komunikacyjne.

Najmłodsi uczniowie chętnie pracowali nad zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli. Dużo frajdy sprawiło im rysowanie tras dla  Ozobotów. Wystarczyły 4 kolorowe flamastry, by zaprogramować małego robocika i wytyczać mu ścieżki za pomocą tabletów.  

Nie zabrakło też budowli z klocków LEGO WeDo. Dzieci za pomocą kreatywnych klocków tworzyły przestrzenne roboty, które poruszały się dzięki napisanym poleceniom. 

Podczas  gry planszowej „Scottie Go!” sterowały małym ludzikiem – kosmitą,  ucząc się programowania za pomocą klocków – bloków. Klocki w grze służą do pisania komend, które  wykonuje „Scottie”. Mają też zdefiniowane zadania: pozwalają graczom przyswoić takie podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla, instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje.

Kodowanie uczy kreatywności, ciekawości, logicznego i kreatywnego myślenia, buduje przyszłość dzieci i przygotowuje je do aktywnego udziału w życiu.

Podczas zajęć z kodowania dzieci uświadamiają sobie, że z programowaniem spotykają się
w  codziennym życiu.

Wykorzystanie w zabawie i nauce szyfrów, kodów obrazkowych, planowanie działań z ich zastosowaniem to naprawdę świetny sposób na zbliżenie się do cyfrowego świata.

Za zaangażowanie i sumienną pracę szkoła otrzymała certyfikat.

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments