Gm. Łabunie: Pożar w Ruszowie Kolonii. Spłonął dom mieszkalny

0
1012
fot. policja Zamość
- reklama-

W miejscowości Ruszów Kolonia (Gm. Łabunie) we wtorek (13 listopada) nad ranem doszło do pożaru domu. Budynek spłonął doszczętnie. Na szczęście mieszkający tam 77 – latek zdążył uciec.

Pożar wybuchł przed godz. 6:00. Ogień gasili strażacy z zamojskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP w Łabuniach. Policjanci na miejscu ustalili, że mieszkający tam 77-letni mężczyzna w drewnianej części budynku usłyszał syczenie. Po sprawdzeniu okazało się, że syczący dźwięk to odgłos palącego się piecyka gazowego, którym mężczyzna ogrzewał pomieszczenia. Na szczęście właściciel domu nie odniósł żadnych obrażeń. Zaopiekował się nim syn, który powiadomiony o pożarze przyjechał do ojca.

Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Jak wstępnie ustalono – przyczyną pożaru było uszkodzenie piecyka gazowego wykorzystywanego przez właściciela do ogrzewania domu.

Policjanci apelują o ostrożność przy używaniu dodatkowych źródeł ogrzewania. Niewłaściwa obsługa urządzeń lub też użytkowanie uszkodzonych sprzętów grzewczych jest bardzo niebezpieczne i może spowodować tragiczne w skutkach zdarzenia.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments