Zamość: Strażnicy miejscy wiedzą już, jak pobierać popiół z pieców do badań. Przeszli szkolenie

1
870
fot. UM Zamość
GAIA

Strażnicy Miejscy i pracownicy Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość wiedzą już, jak pobierać popiół do badań i zabezpieczać próbki. Zostali przeszkoleni w tym zakresie przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Przypomnijmy, że od teraz jeżeli zaistnieje podejrzenie, że mieszkaniec pali w piecu śmieci, a nie został złapany na „gorącym uczynku”, popiół z pieca zostanie poddany badaniom. Do laboratorium kierowane będą także losowo wybrane próbki popiołu, odbieranego od mieszkańców Zamościa przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o.[CZYTAJ:Zamość: Ruszyły kontrole pieców. Strażnicy miejscy będą pobierać próbki popiołu do badań].

Jak informuje magistrat – szkolenie (teoretyczne i praktyczne) obejmowało m.in. tematykę dotyczącą sposobu pobierania próbek popiołu, prezentację całego procesu postępowania od momentu zgłoszenia o spalaniu odpadów w domowych piecach, do stwierdzenia czy proceder rzeczywiście miał miejsce. Pokazano również metodę pobierania i zabezpieczenia próbki popiołu.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poco

W jaki sposób pobiorą próbkę popiołu?