“Kody przestrzeni” Janusza Rafała Głowackiego

0
611
Fot. BWA - Galeria Zamojska

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska zaprasza w piątek, 9 listopada (godz. 17.00) na otwarcie wystawy malarstwa Janusza Rafała Głowackiego pt. “Kody przestrzeni”.

Janusz Rafał Głowacki urodził się w 1959 roku w Częstochowie. Ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w pracowni Andrzeja Pietscha w 1985 roku. Od 1999 roku asystent, a od 2004 roku adiunkt w Zakładzie Malarstwa i Rysunku Instytutu Plastyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Artysta często bierze udział w wystawach indywidualnych oraz uczestniczy w ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Stała ekspozycja jego obrazów znajduje się w Galerii Kersten w Krakowie.

“W ciągu ostatnich lat, moje malarstwo uległo kolejnej metamorfozie stylistycznej, doprowadzającej mnie do odejścia od bogactwa chromatycznego, tak charakterystycznego dla wcześniejszych etapów. Obecne obrazy są bardziej „graficzne”, ascetyczne w środkach wyrazu, operujące bardziej wyrazistą metaforą narracyjną, a przede wszystkim stały się mocniejsze w rozpoznawalnej optycznej konstrukcji, gdzie widoczne jest na pierwszy rzut oka, prawo kontrastu” – mówi o swojej twórczości Janusz Rafał Głowacki

Wystawa “Kody przestrzeni” w BWA-Galeria Zamojska (ul. Staszica 37) będzie czynna do 2 grudnia 2018.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments