Zamość: Wyślij bezpłatną pocztówkę do bliskich z okazji 100 – lecia Niepodległości!

0
558
materiał organizatorów akcji

Od 2013 r. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizuje ogólnopolską akcję społeczną “Mamy Niepodległą!”. Polega ona na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości do akcji dołącza Zamość!

– Chcemy utrwalać i wzmacniać w powszechnej świadomości daty związane z odzyskiwaniem niepodległości, dlatego akcję w całej Polsce zaczynamy w tym roku 16 listopada (w setną rocznicę podpisania przez Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie RP – swoistej “Polskiej Deklaracji Niepodległości”)– podkreślają organizatorzy akcji.

W dniach 16-23 listopada w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej dostępny będzie punkt akcji “Mamy Niepodległą!”. Niepowtarzalne pocztowe kartki okolicznościowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości będzie można wypisać, zaadresować i od razu bezpłatnie wysłać do znajomych i krewnych, by wspólnie cieszyć się tym pięknym świętem! Akcja skierowana jest do wszystkich. Poprzez jej uniwersalny charakter łączymy nie tylko pokolenia. Integrujemy społeczność na poziomie lokalnym i ogólnopolskim, pielęgnujemy tożsamość i kształtowanie postaw obywatelskich. Promujemy nowoczesny patriotyzm.

W punkcie dystrybucji kartek dostępna będzie również Depesza notyfikująca odrodzenie RP pisana brajlem.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments