Debata o niepodległości

0
577

„PRZYSTANEK NIEPODLEGŁOŚĆ” to tytuł debaty, która odbyła się 6 listopada 2018r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Zamościu i seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora “Magiczny Ogród”. 

Debata rozpoczęła się od wspólnego wykonania kotylionów, co wprowadziło patriotyczny nastrój i było okazją do integracji młodzieży z seniorami. Następnie uczestnicy spotkania rozmawiali o roli Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości i jego czterokrotnym pobycie w Zamościu. Debata zakończyła się dyskusją o tym, czym jest „niepodległość” dla różnych pokoleń, jakie znaczenie dla Polski miały wydarzenia z 1918 r. oraz jak chcielibyśmy obchodzić Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości 11 LISTOPADA.

Debata została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia “Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo…” – 100 lat niepodległości dofinansowanego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w konkursie „Na 100 Niepodległa”.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem sprawują: Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko. 

Patronat medialny nad przedsięwzięciem pełnią: Katolickie Radio Zamość, Kronika Tygodnia, Telewizja Kablowa Zamość VIDEO KADR, Nowy Kurier Zamojski.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments