Wszystkich Świętych. Utrudnienia w okolicach cmentarzy. [MAPKI]

0
487

Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych przy cmentarzach panować będzie zwiększony ruch. W związku z tym w okolicach zamojskich nekropoli nastąpi zmiana organizacji ruchu, pojawią się także znaki drogowe mówiące o zakazie zatrzymywania się bądź też zakazie postoju. Nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze czuwać będą policjanci. Mundurowi będą kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy oraz wskazywać miejsca parkingowe.

Już od dziś (31 października przy cmentarzu na ul. Peowiaków od godziny 9:00 zacznie obowiązywać znak „zakaz postoju” (od strony cmentarza) i będzie on obowiązywał od zatoki postojowej do skrzyżowania z ul. Przemysłową. Również na ul. Przemysłowej pojawi się znak „zakaz zatrzymywania się” i będzie obowiązywał do skrzyżowania z ul. Zaremby. Kierowcy, którzy zdecydują się dojechać do nekropolii własnym środkiem transportu mogą skorzystać z parkingów usytuowanych przy ul. Orlicz Dreszera, na osiedlu Planty (wjazd od ul. Peowiaków za Urzędem Gminy Zamość), w bezpośrednim sąsiedztwie marketu Kaufland na ul. Wyszyńskiego lub też w okolicach sklepu Biedronak przy ul. Zaremby.

Również przy cmentarzu na osiedlu Karolówka od jutra od godziny 15:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu. Do nekropolii będzie można dojechać jedynie od ul. Śląskiej. Ulica Braterstwa Broni w okresie Wysokich Świętych stanie się ulicą jednokierunkową z wyjazdem na drodze powiatowej Zamość – Chyża – Wysokie. Na ul. Śląskiej pojawią się znaki „zakaz zatrzymywania się”. Po prawej stronie ul. Śląskiej zakaz będzie obowiązywał od przepustu z ul. Rolniczą do skrzyżowania z ul. Braterstwa Broni. Pod znakiem B-36 umieszczona zostanie tabliczka informująca o tym, że znak nie dotyczy pobocza. Natomiast po lewej stronie ul. Śląskiej zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał od skrzyżowania z ul. Chłodną do skrzyżowania z ul. Braterstwa Broni. Ważną informacją jest również to, że parking przy stacji trafo na ul. Śląskiej zostanie wyłączony z ruchu. Przy wjeździe na parking będzie ustawiony znak B-1 „zakaz ruchu” oraz tabliczka informująca o tym, że ograniczenie nie dotyczy pojazdów MZK.

Wzorem lat ubiegłych w okolicach cmentarza na osiedlu Karolówka możemy spodziewać się utrudnień w ruchu, w szczególności problemów w bezpiecznym zaparkowaniu pojazdu. Dlatego też apelujemy o rozważeniem możliwości skorzystania w tych dniach z komunikacji publicznej.

Zmiany organizacji ruchu oraz zakazy przy zamojskich nekropoliach będą obowiązywały do 2 listopada do godziny 15:00.

7470 peowiakow Wszystkich Świętych. Utrudnienia w okolicach cmentarzy. [MAPKI]

7469 braterstwa broni 2 Wszystkich Świętych. Utrudnienia w okolicach cmentarzy. [MAPKI]

7468 braterstwa broni 1 Wszystkich Świętych. Utrudnienia w okolicach cmentarzy. [MAPKI]

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments