Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Zamościu

0
1591
Fot. K. Chmiel - Światłoczuły.pl

Choć informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jest już niemal pewne, że Prezydent Andrzej Duda przyjedzie 5 listopada do Zamościa, by wziąć udział w odsłonięciu Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Do tej uroczystości Miasto przygotowuje się niezwykle starannie. Dziś (31 października) na placu przed Klubem Batalionowym odbyła się odprawa techniczna i pierwsza próba uroczystości odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego uwzględniająca m.in. przemówienie wygłoszone przez Prezydenta RP.

W odprawie wzięły udział służby mundurowe, urzędnicy miejscy, przedstawiciele szkół. Próbę uroczystości przeprowadzono pod dowództwem por. Michała Żaka, z 3 Batalionu Zmechanizowanego.

W związku z odsłonięciem pomnika Marszałka Piłsudskiego w poniedziałek, 5 listopada do godziny 15:00 zamknięty dla ruchu pojazdów będzie odcinek ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kamienną. [CZYTAJ: Piłsudskiego całkowicie zamknięta]

Uroczystość rozpocznie msza w intencji Ojczyzny (godz. 10:00) w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie uczestnicy udadzą się na plac przed Klubem Batalionowym, gdzie odbędzie się odsłonięcie pomnika (z ceremoniałem wojskowym). Ostatnim punktem programu będzie koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w sali widowiskowej Klubu Batalionowego (godz. 12.15.)

Jak dotąd w oficjalnym kalendarzu głowy państwa, dostępnym na stronach internetowych Kancelarii Prezydenta, nie pojawiła się informacja o jego wizycie w Zamościu, jednak wszystko wskazuje na to, że Prezydent Duda 5 listopada, już po raz kolejny odwiedzi nasze miasto.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments